Літературні дні - вампіловской читання

Читальний зал, тиша, голос читців, музика і враження Читальний зал, тиша, голос читців, музика і враження ... На честь 80-річчя письменника-драматурга Олександра Вампілова, в читальному залі школи №11 з 13 по 17 жовтня 2017года пройшли Гучні читання - «вампіловской читання».

Спільно з центральною дитячою бібліотекою «Первоцвіт», бібліотекарем Лідією Миколаївною Гапон в 5-х, 6-х, 7-х класах були проведені Гучні Читання одного з ранніх оповідань Олександра Вампілова «Сонце в лелечі гнізда» - маленької перлини в творчості письменника. Уроки почалися з розповіді про дитинство письменника, його захоплення класичною музикою, гітарою, віршами С. Єсеніна, М. Рубцова, театром. Були наведені факти, що стосуються історії написання розповіді, порівняння головного героя оповідання з автором на прикладі спогадів матері письменника - за оповіданням «Сашкове спогад про дитинство».

Читання оповідання «Сонце в лелечі гнізда» проходило в тиші, тільки на останніх рядках оповідання звучала фонова музика, зберігаючи перші враження дітей про оповідання, щоб потім перейти до обговорення.
Учні жваво включалися в розмову, задавали питання, ділилися своїми емоційними переживаннями. Присутнім було запропоновано гра в асоціації зі словом - театр, потім поверталися до розповіді, обговорюючи, яким побачив театр герой оповідання. Відповіді учнів підтверджували: він весь в очікуванні дива.
Спільно прочитаний розповідь викликала в душі читача переживання, все уважно слухали, вільно висловлювали свою думку. Учні зацікавилися творчістю Олександра Вампілова і вибрали для прочитання його розповіді: «Як там наші акації?», «Місяць у селі, або Загибель одного лірика», «На лавці», «Квиток на Усть-Ілім!».

Бібліотекар - Валентина Іванівна Сабліна