Пісня глухих - жести замість музики

Пісня - невід'ємна частина нашого життя. Навіть ті, у кого немає слуху, люблять наспівувати або слухати улюблені мелодії. Але є слабочуючі люди, для яких така проста річ, як спів пісень, - справа дуже складна. З іншого боку, здавалося б, як глухонімий може співати? Виявляється, може - "жестовую" пісню. Пісня - невід'ємна частина нашого життя

Фото: AP

Світ без звуків ... Це так сумно і так несправедливо. Адже пісня виражає природні почуття людини. Не дарма кажуть: "Душа співає". А хіба душа глухонімого не може співати? Може, і пісня знаходить собі вихід в жестах - мовою, який доступний всім слабочуючих і глухонімим людям.

У Волгограді в листопаді проходив VI Фестиваль жестової пісні "Як помах крила". У конкурсній програмі фестивалю взяли участь творчі колективи корекційних шкіл-інтернатів для дітей з вадами слуху з 19 регіонів Росії - 150 учнів корекційних шкіл з Майкопа, Волгограда, Ростова, Єкатеринбурга, Йошкар-Оли і багатьох інших міст. Проходив конкурс у Театрі юного глядача, адже в конкурсі могли брати участь тільки ті, кому ще не виповнилося 21 року.

У журі входили актори Московського театру міміки та жесту, викладачі Московського державного спеціалізованого інституту мистецтв, голови Волгоградського і Ростовського відділень Всеросійського товариства глухих.

Широко був представлений жанр жестової пісні. Слабочуючі діти з допомогою педагогів навчилися сприймати музику як вібрацію звукових хвиль. Відповідно до свого сприйняття, як би "в тон музиці", вони "співають" за допомогою жестів. Виходять пісні, не менше проникливі, ніж звичайні, "звукові".

Для будь-якої дитини дуже важливо бути активним, проявляти творчі здібності. Так дитина розвивається. Жестова пісня - прекрасний шанс для дітей з обмеженими можливостями проявити себе в мистецтві і висловити своє "я".