У Казані готова до відкриття нова багатопрофільна полілінгвальная гімназія

(Казань, 28 серпня, «Татар-інформ», Надія Гордєєва). 1 вересня в Казані відкриється нова гімназія № 180 на 1224 місця. На сьогодні укомплектовано 38 класів, в тому числі - 22 початкових. Про це повідомив сьогодні під час прес-туру до навчального закладу його директор Ільдар Саях.

На будівництво будівлі і оснащення установи обладнанням з федерального і республіканського бюджетів було виділено 1 млрд 11 млн рублів. Будівництво школи тривало десять місяців.

Як розповів керівник освітньої організації, гімназія буде полілінгвальной і багатопрофільної. Обрано два основних напрямки підготовки - філологічну та інформаційно-технологічне.

«Гімназія в мікрорайоні" 2-я Азінская "відкривається в густонаселеному місці. На навчання записані близько тисячі дітей. Особливою популярністю користується початкова школа. Реалізація концепції багатопрофільної полілінгвальной гімназії передбачає поглиблене вивчення іноземних мов, в першу чергу англійської. Ми будемо надавати послуги і по вивченню інших європейських мов - французької, іспанської, німецької. З 5-го класу в навчальну програму вводиться обов'язковий для вивчення друга мова, найпопулярніший на сьогодні - китайський. Зі східних мов діти також вивчатимуть факультативно арабська і турецька », - поінформував Ільдар Саях.

Він зазначив, що школа готова до прийому дітей з обмеженими можливостями здоров'я. «Для маломобільних груп населення є спеціальні зони - санвузли, гардеробні. Спортивний та актовий зали, басейн оснащені підйомниками. Інклюзивна освіта в нашій школі буде присутній », - сказав директор гімназії.

Інклюзивна освіта в нашій школі буде присутній », - сказав директор гімназії

За його словами, навчання буде організовано в одну зміну, але в режимі всього дня. Тобто, після основного навчального часу школярі позаурочний зможуть займатися інтелектуальними, творчими та спортивними видами діяльності. «Діти будуть зайняті в клубах за інтересами. Наприклад, в гімназії відкривається філія музичної школи № 19. Ми будемо співпрацювати зі спортивною школою "Пріволжанка", фахівці якої почнуть займатися з дітьми позаурочний. Спільно з учителями іноземних мов в додаткові години працюватимуть носії мови », - зауважив керівник установи.

Ільдар Саях уточнив, що класи з навчанням на татарською мовою комплектувалися за заявами батьків. «У кожній паралелі укомплектований один клас, в якому поки два предмета - математику і навколишній світ - планується вивчати на татарською мовою за сучасними методиками. Всього в паралелях по п'ять класів », - пояснив він.

В даний час в гімназії ведеться генеральне прибирання, розстановка меблів і устаткування. Вже пройшли перші зустрічі класних керівників з батьками і учнями.

Початкова школа розташовується в окремому блоці. Тут журналісти відвідали кімнату 1-го «А» класу. «Приміщення, де будуть займатися школярі, дуже світлі, просторі, обладнані ергономічними меблями, для кожного учня передбачено своє навчальне місце. Парти регулюються по висоті і нахилу. Всі класи мають інтерактивні дошки, в деяких - інтерактивні панелі. На робочому місці вчителя - комп'ютер, музичний центр, багатофункціональний пристрій », - підкреслив директор гімназії.

На кожному поверсі початкової школи (всього їх три) організовані ігрові кімнати, які розраховані на 12 осіб. «Ми будемо ці класи використовувати для занять в малих групах в позаурочний час. Також тут будуть проходити додаткові заняття з іноземних мов, в ігровій формі носії мови проводитимуть уроки з дітьми молодшого шкільного віку », - розповів Ільдар Саях.

Бібліотека, в якій теж побували представники ЗМІ, має читальний зал і книгосховище. «Бібліотека укомплектована, всі необхідні підручники присутні. У нас буде і друкарня, плануємо друкувати свої книги і брошури. Є 3D принтери. Хочемо відкрити студію звуко- та відеозапису, продюсерський центр, своє телебачення. Ми будемо базовою площадкою для запускається зараз дитячого інтернет-каналу », - повідомив керівник школи.

Також журналістам показали зал відеоконференцзв'язку. Тут будуть проходити наради з педагогічним складом, міжрегіональні та міжнародні семінари. Зал буде використовуватися і для практичних уроків з учнями старших класів в режимі відеоконференції з учителями з регіональних і міжнародних шкіл, професорсько-викладацьким складом університетів.

В гімназії є два басейни - великий і малий. «Один з трьох уроків фізкультури буде проводитися в басейні, будуть працювати спеціальні тренери з плавання. Басейн обладнаний підйомниками для дітей з обмеженими можливостями здоров'я. Великий басейн має глибину від 80 до 180 м, малий, для дітей початкової школи, - від 60 до 80 м, - зазначив Ільдар Саях. - До нас звернулася московська школа з синхронного плавання, наша гімназія стане базою для підготовки майбутніх чемпіонів з цього виду спорту ».

Крім того, в школі облаштовані їдальня на 460 місць і актовий зал на 560 місць. «В актовому залі гарне звукове та світлове обладнання. Тут можна влаштовувати зустрічі, концерти, що ми і плануємо робити », - сказав директор гімназії.

Також в навчальному закладі є великий і малий спортивний зали. Перший призначений для гри в футбол, занять скелелазінням і іншими видами спорту, в ньому встановлені тренажери. Малий зал буде використовуватися для гімнастики.

Будівля школи відрізняється незвичайним внутрішнім дизайном. Зокрема, стіни гімназії прикрашають математичні формули, цитати видатних особистостей татарською, російською та англійською мовами. «Намагалися навіть дизайн школи використовувати в освітніх цілях, створити освітнє середовище, що потрібно для загального розвитку особистості школяра. Включили історичні місця, Болгар і Свияжск, щоб діти про них знали », - пояснив Ільдар Саях.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.