Кронштадтського Морського КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС

Кадети 4 навчальної роти разом з вихователем Федорової Наталією Олександрівною і педагогом-організатором Спірідонової Наталією Олександрівною відвідали музей, присвячений винахіднику радіо, російському вченому Олександру Попову.

В експозиції представлені наукові прилади, а також історичні документи, пов'язані з життям вченого. Всього в музеї 1230 експонатів, серед них перший "грозоотметчик" (прилад для реєстрації блискавок) Попова, інструменти для фізичних вимірювань, перший в історії радіоприймач, прилади, створені Поповим його учнями, і його особисті речі.

Олександр Попов народився в 1859 році, навчався в Санкт-Петербурзькому університеті, викладав в мінному офіцерському класі і Технічному училище морського відомства в Кронштадті. Попов, поряд з кількома вченими з інших країн, був одним з винахідників радіо. У 1901 році вчений створив суднову радіоприймальну станцію, якій обладнали кораблі Чорноморського флоту, займався підготовкою фахівців по бездротовій телеграфії для флоту Росії і цивільних відомств, залученням широкої світової наукової громадськості до цих питань.

За наукові дослідження і їх практичне застосування, ще за життя, А. С. Попов був удостоєний багатьох почесних звань і нагород як в Росії так і за кордоном. У 1900 р на міжнародній виставці в Парижі йому була присуджена золота медаль і диплом за наданий грозоотметчик і радіостанцію під маркою «Попов - Дюкрете - Тіссо». Бездротовий телеграф - початок радіотехніки, що стала необхідною в промисловості, культурі, в багатьох областях науки і побуті.

Жителі Кронштадта пишаються тим, що їх співвітчизник А. С. Попов - винахідник радіо, а російський флот - колиска радіо.

Попов - винахідник радіо, а російський флот - колиска радіо