Д.П. Ананін пройшов стажування в Дрезденському технічному університеті (Німеччина) »АлтГПУ

Доцент кафедри перекладознавства та міжкультурної комунікації та кафедри педагогіки, начальник управління міжнародного співробітництва та міжрегіональних зв'язків АлтГПУ Денис Павлович Ананін пройшов стажування в Дрезденському технічному університеті Доцент кафедри перекладознавства та міжкультурної комунікації та кафедри педагогіки, начальник управління міжнародного співробітництва та міжрегіональних зв'язків АлтГПУ Денис Павлович Ананін пройшов стажування в Дрезденському технічному університеті. Це стало можливим завдяки німецькій службі академічних обмінів (DAAD), яка надає студентам, викладачам і молодим вченим можливості для організації академічної мобільності в Німеччині.

Напередодні нового року DAAD схвалила заявку Дениса Павловича на проведення дослідження «Інтеграційний потенціал наукових систем Німеччини і Росії в рамках Європейського простору наукових досліджень». Заявка передбачала наукове стажування здобувача на базі Дрезденського технічного університету, зокрема, Центру педагогічної освіти і досліджень шкільної та професійної освіти, який координує програми підготовки вчителів в Саксонії.

Д.П. Ананін ділиться враженнями:

«Перші контакти з цим підрозділом з'явилися ще в 2009 році, коли я здійснював дослідження по моїй науковій роботі в рамках програми Еразмус Мундус. Тоді я стажувався 6 місяців, це був перший досвід виступу перед іноземною публікою з науковою доповіддю. У 2012 році була ще одна тривала стажування - 10 місяців - також на базі цього центру.

Стажування, що пройшла в січні 2018 року, видалася дуже насиченою Стажування, що пройшла в січні 2018 року, видалася дуже насиченою. Сьогодні Центр педагогічної освіти і досліджень шкільної та професійної освіти ДТУ приділяє велику увагу міжнародній співпраці та інтернаціоналізації педагогічної науки. Незважаючи на активні зв'язки підрозділу з педагогічними університетами Японії і Росії (м Великий Новгород, г. Казань, Томськ), колегам була цікава система шкільного і педагогічної освіти нашого регіону. На прохання директора центру я підготував доповідь по цій темі для співробітників, що займаються дослідженням підготовки вчителів і співпрацею з Росією, який викликав жваву дискусію. Для мене, в свою чергу, був цікавий досвід реалізації актуальних наукових проектів центру.

Поряд з розвитком наукових зв'язків в рамках стажування вдалося знайти спільний інтерес у розвитку академічного та наукового обміну.

Одним з несподіваних і одночасно приємних моментів стало знайомство зі співробітником педагогічного факультету Юлією Койнова-Цельнер, яка, як виявилося, є випускницею факультету іноземних мов (нині лінгвістичного інституту) нашого університету.

Корисним виявився досвід проведення експертизи перекладу стандартів вищої педагогічної освіти Німеччини на російську мову, який був підготовлений в рамках одного з проектів центру.

Крім того, Дрезден будучи в тому числі культурною столицею Саксонії, захоплює своїми природними і культурними красотами ».

Дрезденський технічний університет є найбільшим вищим навчальним закладом федеральної землі Саксонія і входить в об'єднання найбільших технічних університетів Німеччини «TU9». У 2012 році університет був включений у федеральну програму «Ініціатива по досягненню видатних результатів», яка передбачає значну фінансову підтримку державою 11 передових університетів.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.