У Туві проходять урочистості, присвячені 100-річчю від дня народження Героя Радянського Союзу танкіста Хомушку Чурго-оола (1918-1978)

Сьогодні в селі Берт-Даг, де завершив свій життєвий шлях в 1978 році перший в історії Туви тувинець-Герой Радянського Союзу, танкіст Хомушку Намгаевіч Чурго-оол, за участю делегацій міста Кизила, Барун-Хемчикського кожуун і при самій активній підтримці господарів - Тес -Хемского кожуун - проводиться військово-патріотичний фестиваль. У ньому візьме Сьогодні в селі Берт-Даг, де завершив свій життєвий шлях в 1978 році перший в історії Туви тувинець-Герой Радянського Союзу, танкіст Хомушку Намгаевіч Чурго-оол, за участю делегацій міста Кизила, Барун-Хемчикського кожуун і при самій активній підтримці господарів - Тес -Хемского кожуун - проводиться військово-патріотичний фестиваль участь команда Кизильскій ліцею № 16 на чолі з директором Альбертом Дапилдаем.

Столичному ліцею з ініціативи Хурал представників Тес-Хемского кожуун рішенням сесії Хурал представників міста Кизила було присвоєно ім'я Хомушку Чурго-оола.

З ініціативи фронтовика Георгія Абросимова і Глави міста Діни Оюн в столиці Туви 5 травня на вулиці, яка з 1978 року носить ім'я Хомушку Намгаевіча Чурго-оола, був проведений суботник силами трьох муніципалітетів

, З якими пов'язане життя , З якими пов'язане життя   героя героя.

10 травня, безпосередньо в день народження героя, в Кизилі, Москві, Хонделене, Берт-Дазі відбулися церемонії покладання вінків до меморіальних місць легендарного земляка .

16 травня в селі Хонделен Барун-Хемчикського кожуун, де народився Хомушку Чурго-оол, за підтримки депутатів Верховної Хурал, організації «Бойове братство» стартував автопробіг, присвячений ювілею героя. Сьогодні він прибуває 16 травня в селі Хонделен Барун-Хемчикського кожуун, де народився Хомушку Чурго-оол, за підтримки депутатів Верховної Хурал, організації «Бойове братство» стартував автопробіг, присвячений ювілею героя в село Берт-Даг.

Напередодні в Національному музеї Туви відкрилася виставка, присвячена пам'яті тувинських танкістів-добровольців та 100-річчю Героя Радянського Союзу Хомушку Чурго-оола Намгаевіча

На пам'ятну зустріч з нащадками тувинських танкістів прибув Анатолій Партізановіч Дамба-Хуурак, заступник На пам'ятну зустріч з нащадками тувинських танкістів прибув Анатолій Партізановіч Дамба-Хуурак, заступник   Голови Уряду Туви Голови Уряду Туви. Під час зустрічі він розповів, що в селі Самагалтай Тес-Хемского району він, будучи школярем, вживу бачив Героя Радянського Союзу Хомушку Чурго-оола, жив поруч і вчився разом з його дітьми. Дамба-Хуурак подякував адміністрацію Національного музею за організацію такого важливого заходу, присвяченого пам'яті великого танкіста.

Зі спеціальною місією прибули на урочистий захід військовий комісар Республіки Тива полковник Юрій Марков і помічник військового комісара по роботі з ветеранами Олександр Алексєєв Зі спеціальною місією прибули на урочистий захід військовий комісар Республіки Тива полковник Юрій Марков і помічник військового комісара по роботі з ветеранами Олександр Алексєєв. Комісаріат працює з увічнення пам'яті тувинських добровольців, популяризації архівних, а значить, точних даних про тих славних воїнів. Військовий комісар передав на зберігання музею особисті справи танкістів Хомушку Чурго-оола Намгаевіча і Нурзата Тюлюша Самбуевіча, кавалеристів Байискилана Монгуша Данзиновіча і Оолака Оюна Кавааевіча, льотчика хопу Ховалига Тогдугашевіча. Також від комісаріату музею були передані книги «Військові комісаріати: історія створення».

Виставка працюватиме місяць Виставка працюватиме місяць.

Урочистості, пов'язані з ювілеєм легендарного земляка, будуть проводитися протягом усього року.