Адміністрації Киштимского міського округу. Офіційний сайт.

Вчора в Челябінському державному академічному театрі драми імені Наума Орлова відбулася XIV урочиста церемонія вручення народної премії «Світле минуле», приурочена до дня освіти Челябінської області.

Премія «Світле минуле» стала одним із брендів Південного Уралу і проходить під патронатом губернатора Бориса Дубровського. Премія вручається землякам, які живуть в даний час за межами регіону, в знак суспільного визнання їх заслуг і досягнень у сферах економіки, виробництва, науки, культури, мистецтва, спорту або суспільно-політичного життя. Автор ідеї та ведучий премії - народний артист Росії Олег Мітяєв.

У 2018 році символ народного визнання - призова статуетка «Кентавр з квіткою в грудях» роботи всесвітньо відомого скульптора Ернста Невідомого урочисто вручили лауреатам народної премії «Світле минуле»: дзюдоїсту Валерію двійникові, професору Михайлу Кацнельсон, кінорежисерові Ігорю Масленнікова, стиліста Рустаму Мірасову, актрисі театру і кіно Ользі Прокоф'євої, акторові театру і кіно Сергію Пускепалісу і театральному художнику Дмитру Чербаджі, а також нашому земляку - герою Росії Олегу Касково.

У заході взяли участь голова Киштимского міського округу Людмила Шеболаева, Валентина Гудімова, мама Заслуженої артистки РФ Інги Оболдіна. На сцені вони підтримали Олега Касково. Нагадаємо, народної премією «Світле минуле» нагороджені троє киштимцев. У 2006 році лауреатом премії «Світле минуле» стала наша землячка Інга Оболдіна, Заслужена артистка Росії. У 2016 році - Володимир Єлісєєв - майор запасу, віце-президент міжнародної асоціації ветеранів підрозділу антитерору «Альфа». За підсумками 2017 року - Герой Росії Олег Каськов.

Олег Олександрович Каськов народився в 1972р. в Киштиме. Закінчив 8 класів у середній школі №3, потім - Киштимскій радіомонтувальний технікум і Челябінське вище танкове командне училище. У 1995 році був направлений в Верхню Пишми Свердловської області на посаду командира танкового взводу 341-го танкового полку 34-ї мотострілецької дивізії. У 1996 році брав участь в антитерористичній операції на території Чеченської Республіки. Указом Президента РФ від 14 червня 1997 року під проявлені при виконанні бойового завдання мужність і героїзм, старшому лейтенанту Касково присвоєно звання Героя Росії. Після повернення з відрядження продовжив службу в Верхній Пишми на посадах командира танкової роти, командира батальйону, заступника командира полку. Проходив службу в Чебаркулі, у військовому містечку Єкатеринбурга на посаді начальника штабу мотострілецького полку. В даний час Олег Каськов живе і працює в Єкатеринбурзі, начальником кафедри спеціальної підготовки Навчального військового центру Уральського федерального університету.

Фото з сайту http://gubernator74.ru/