У РДБ пройшло представлення нового Генерального директора

Розпорядженням Голови Уряду Російської Федерації Володимира Путіна новим генеральним директором РДБ призначено Олександра Звислий, раніше директор з інформатизації Бібліотеки Розпорядженням Голови Уряду Російської Федерації Володимира Путіна новим генеральним директором РДБ призначено Олександра Звислий, раніше директор з інформатизації Бібліотеки. Його попередник Віктор Федоров займе посаду президента РДБ і буде займатися питаннями стратегічного планування.

У п'ятницю, 30 жовтня, в Російській державній бібліотеці пройшло офіційне представлення нового генерального директора Олександра Вісли. Колективу Бібліотеки його представили міністр культури Російської Федерації Олександр Авдєєв, попередній директор Бібліотеки Віктор Федоров, а також президент-ректор Російської академії державної служби при президенті РФ Володимир Єгоров.

У вітальному слові Олександр Авдєєв підбив підсумок одинадцятирічної діяльності Віктора Федорова на посаді генерального директора РДБ, підкреслив, що саме під його керівництвом склався сьогоднішній колектив бібліотеки, що відрізняється професіоналізмом, високою моральністю і повагою до корпоративних цінностей. Міністр висловив упевненість, що Віктор Васильович і надалі буде затребуваний російським бібліотечним співтовариством.

Виступаючи перед співробітниками Бібліотеки, Віктор Федоров щиро подякував своїм колегам за спільну роботу. Він наголосив на важливості наступності керівництва. На його думку, при новому директорові Бібліотека збереже і розвиватиме досягнуті успіхи, рухаючись при цьому по шляху інтеграції в нове, інформаційне суспільство.

Олександр Звислий є однією з ключових фігур в справі впровадження нових технологій в російських бібліотеках. У 1980 році він закінчив механіко-математичний факультет МГУ, має ступінь кандидата фізико-математичних наук. Працював на посаді завідувача відділом комп'ютеризації, заступника директора Наукової бібліотеки МДУ, начальника ГІОЦ МК РФ. У 1998 році став заступником директора РДБ.

За час роботи Олександра Вісли в РДБ її інформаційне забезпечення зробило крок далеко вперед - створений електронний каталог та електронна бібліотека, доступ до унікальної колекції дисертацій здійснюється через мережу читальних залів в самих різних містах Росії і ближнього зарубіжжя. Олександр Іванович брав активну участь у створенні Президентської бібліотеки, при його підтримці створювалися і працюють такі організації, як Російський інформаційно-бібліотечний консорціум (Рибка), Некомерційна організація Фонд «Електронний століття культури», Некомерційне партнерство «Російська асоціація електронних бібліотек» (НП ЕЛБІ).

Він неодноразово отримував подяку Міністерства культури Росії «за багаторічну і сумлінну працю та активну участь в забезпеченні розвитку інформатизації галузі культури РФ». У 2008 році став лауреатом премії IT-лідер в номінації «Забезпечення відкритості суспільства» за створення в рамках проекту Національної електронної бібліотеки найбільшого в Європі електронного сховища книг.

Колектив Російської державної бібліотеки сердечно дякує Віктора Федорова за багаторічну працю на посаді генерального директора і бажає Олександру Вісла успіхів в його діяльності на новій посаді.

30.10.2009