В Одеській області вдруге відбувся Міжнародний фестиваль гагаузької культури

Проведений в Болграді II Міжнародний фестиваль гагаузької культури в Україні зібрав численних гостей з Одеської області, Гагаузії, Молдови та Болгарії і розповів про унікальну культуру гагаузького народу, його традиціях і звичаях. Організаторами заходу стали Союз гагаузів України та Одеське обласне національно-культурне товариство «Бірлік».

І якщо Перший фестиваль пройшов в Одесі, то місцем проведення цьогорічного етнічного форуму став стадіон в Болграді, на якому розташувалися етнічні подвір'я, а також виставка народних умільців, де були представлені роботи як сучасних майстрів, так і їхніх предків (це стосується, перш за все, килимарства).

Народні музичні колективи почали свої виступи задовго до початку концертної програми - просто прогулюючись по стадіону і виконуючи народну музику Народні музичні колективи почали свої виступи задовго до початку концертної програми - просто прогулюючись по стадіону і виконуючи народну музику.

Фестивальний концерт почався розповіддю про те, як гагаузи прийшли в Бессарабські степи і стали їх обживати. Тяжка праця поселенців перетворив ці місця в родючі ріллі і виноградники, сади і подвір'я, де живуть сьогодні представники різних народів, дбайливо зберігаючи традиції предків і культуру свого народу.

У числі тих, хто привітав учасників і гостей фестивалю, був і народний депутат України Олександр Урбанський.

- На моєму окрузі два гагаузьких села - Виноградівка Болградського району і Котловина Ренійського району, - сказав нардеп. - І я знаю, що якщо гагаузи щось роблять, то роблять це з повною самовіддачею і на всі 100%. Щоб бути кращими!

Відзначивши властиві гагаузів наполегливість в досягненні мети, ініціативність, прагнення до лідерства і невичерпні працьовитість і талант, Олександр Ігорович побажав миру, взаєморозуміння з мешканцями поруч представниками інших національностей і щастя жити на рідній землі.

Фестивальний день був наповнений також зустрічами і спілкуванням з гостями і учасниками свята.