Стародавнє місто Троя (Іліон)

Троя. З упевненістю можна стверджувати, що мало хто в світі не чув ім'я цього легендарного міста, оспіваного Гомером і став сюжетом для немалоізвестного однойменного фільму. Хто ж не знає про великого Троянському коні ?! Про одну з найбільш хитрих пасток у військовій стратегії. Отже, запрошуємо Вас відвідати це древнє місто. А чи знали Ви раніше, що Троя знаходиться на території сучасної Туреччини?

Мало хто знає, що Илион і Троя це дві назви одного й того ж міста, розташованого в Азії біля входу З Егейського моря в протоку Дарданелли, в наші дні його легко відшукати на карті Туреччини, орієнтуючись на місто Чанаккале, Троя знаходиться в 30 км від нього. Легендарна Троя займала панівне становище над протокою, розташовуючись на древньому морському торговому шляху, що з'єднує три моря, саме це і дозволило місту стати ключовим центром торгівлі між Сходом і Заходом в бронзову епоху.
Довгий час існування Трої вважалося вигадкою сліпого поета Гомера, своєрідним міфом, так як точне місце розташування Илиона ніхто не знав, а географічні дані описані в знаменитій «Іліаді» лише дозволяли припустити, що руїни можуть бути десь на північному заході Малої Азії. Лише в 1870 році німецьким археологом були проведені розкопки поблизу турецького міста Чанаккале, знайдений скарб, який вказує на древній могутнє місто Троя. В даний час скарб тепер через велике випадковості, а може і ні, зберігається в Москві в ГМИИ імені О.С.Пушкіна з 1945 року. Хоча багато хто до цих пір сумніваються, а чи це Троя? І чи немає другої?

Через своє географічне положення, після кожної війни або землетрусу, Троя відновлювалася заново. Ось саме з цієї причини в даний час археологічний об'єкт Троя має дев'ять основних культурних шарів, які можна віднести до різних епох. Від примітивного поселення до досить великого центру елліністічекой епохи, такий шлях пройшла Троя за три тисячоліття. Погодьтеся, це чималий шлях, і зовсім нелегкий.
Звичайно ж незмінним символом міста є знаменитий Троянський кінь, статуя якого знаходиться при вході на територію Національного історичного парку Трої, як прапор перемоги в Троянській війні.
У висновку хотілося б сказати, що відвідав Трою або легендарний Илион зануриться в різні епохи того часу, що залишить незабутнє враження.

Хто ж не знає про великого Троянському коні ?
А чи знали Ви раніше, що Троя знаходиться на території сучасної Туреччини?
Хоча багато хто до цих пір сумніваються, а чи це Троя?
І чи немає другої?