«Площа Революції» стала найпривабливішою для туристів

Станція відкрита в 1938 році. Знаходиться на Арбатсько-Покровської лінії Московського метрополітену. «Площа Революції» є однією з найкрасивіших станцій московського метро.

- «Площа Революції» - об'єкт культурної спадщини.

- «Площа Революції» - об'єкт культурної спадщини

Станція «Площа Революції» - об'єкт культурної спадщини

- Платформу станції прикрашає 76 скульптур радянських людей, виконаних з бронзи. В цілому представлено 20 збірних образів.

- 18 скульптур повторюються чотири рази і ще дві - двічі. Всі бронзові композиції - в людський зріст і розташовані під арками станції.

- На початку Великої Вітчизняної війни бронзові статуї з платформи станції на час відвезли. Через кілька років композиції повернули на місце. Частина з них довелося відновлювати.

- В оформленні станції поєднується кілька оздоблювальних матеріалів, в першу чергу граніт і мармур.

- У «Площі Революції» два вестибюля - західний і східний. Вихід зі станції доступний до Охотному Ряду, Червоної площі, Кремлю, Олександрівському саду, Собору Василя Блаженного, гуму. Є також можливість зробити пересадку на станції «Театральна» і «Охотний Ряд». Сусідні станції лінії - «Арбатська» і «Курська».

- У повоєнні роки станція була модернізована - її зробили за типом глибокого закладення.

- Деякі скульптури станції, згідно з прикметами, приносять удачу. Мабуть, найвідомішою є «Прикордонник з собакою». Для успішного складання іспиту досить потерти бронзову ніс пса або доторкнутися до нього заліковою книжкою.

Всі бронзові композиції - в людський зріст і розташовані під арками станції

- Якщо потерти туфельку бронзової скульптури студентки - то чекай швидкого побачення.

- Потерти бронзового півня - навпаки, до невдачі з грошима.

- Архітектором станції є Олексій Душкін, тричі лауреат Сталінської премії. Він також працював над зовнішнім виглядом станцій «Смоленська» і «Автозаводська», над ансамблем «Дитячого світу» на Луб'янці.

Деякі скульптури станції, згідно з прикметами, приносять удачу

- Створення бронзових скульптур станції «Площа Революції» довірили скульптору Матвій Манізер, триразовому лауреату сталінської премії. Він також виготовив посмертну маску Йосипа Сталіна. Є автором кількох пам'ятників Володимиру Леніну.

- Відповідно до першого плану, станція «Площа Революції» повинна була проходити під територією Червоної площі. Пізніше рішення було скориговано.

У 2000-х роках проводилися роботи по оновленню внутрішнього оздоблення станції.

Нагадаємо, що автор скульптур на «Площі Революції», Матвій Манізер, став одним з основоположників соціалістичного реалізму. З 1947 по 1966 рік він займав пост віце-президента Академії мистецтв СРСР. Важливо відзначити, що батько скульптора, Генріх Манізер, був відомим художником.