Масляна - 2019 Єкатеринбурзі і на Уралі - Ураловед

4. Масляна в Хохловка
  5. Масляна в Нижній Сінячіхе і Коптелово
  6. Масляна в Ялуторовске

У 2019 Масляний тиждень припадає на 4-10 березня. Але головні масляні торжества і проводи зими в багатьох уральських містах і селах відбудуться в неділю, 10 березня.

Масляна на Уралі відзначається з розмахом у всіх уральських обласних центрах, а також в   архітектурно-етнографічному музеї Хохловка   (Пермський край),   музеї-заповіднику дерев'яного зодчества Нижня Сінячіха   і   музеї Коптелово   (Свердловська область),   Ялуторовськ острозі   (Тюменська область) і інших Масляна на Уралі відзначається з розмахом у всіх уральських обласних центрах, а також в архітектурно-етнографічному музеї Хохловка (Пермський край), музеї-заповіднику дерев'яного зодчества Нижня Сінячіха і музеї Коптелово (Свердловська область), Ялуторовськ острозі (Тюменська область) і інших. Це веселе народне свято, що знаменує кінець зими і початок весни. У цей день по всьому Уралу проходять народні гуляння. А головний символ Масляної - млинці.

Масляна в Єкатеринбурзі

У Єкатеринбурзі головні масляні гуляння пройдуть в ЦПКіВ ім. Маяковського. Святкова програма «Широка Масляна» буде йти одночасно на декількох майданчиках парку. Проводи зими за традицією будуть супроводжуватися обрядами, змаганнями, народними гуляннями, піснями, танцями, хороводами та веселими конкурсами з призами. Буде і головна масничний забава - вертикальний стовп. На гостей чекає концертна програма, різні забави, спалення ритуального опудала зими.

В програмі:

- Святковий концерт за участю кращих колективів міста;

- Російсько-народні забави: бій мішками, кольцеброси, вертикальний стовп, метлохоккей, стрибки в мішках і багато іншого;

- Масляний ярмарок;

- Робота інтерактивних олійних зон;

- Тематичні фотозоні;

- Конкурсна програма;

- Робота кафе і атракціонів парку;

- Спалювання опудала Масляної;

- Міська дискотека за участю ВІА і шоу-програмою.

Час проведення: 10 марта з 12:00 до 20:00. Вхід вільний.

Напевно будуть і інші майданчики. Головні моменти святкування стануть відомі пізніше.

Масляна в Челябінську

У Челябінську Масляну відзначать на декількох майданчиках:

- Міський сад Пушкіна;

- парк культури і відпочинку ім. Гагаріна;

- Кіровка;

- парк «Металург»;

- Сад Перемоги;

- парк культури і відпочинку Калінінського району (вул. Чайковського, 185);

- сквер по вул. Воровського, 40.

У Міському саду ім. А.С. Пушкіна 9 березня з 12:00 до 16:00 на святі гостей чекають творчі виступи, скоморохи, російські народні танці, фольклорні танці в сучасній обробці, змагання та конкурси з призами. Гостям свята запропонують російські забави: завертіха, масляної маятник, яйцелов, сонцеворот, футбол волотями, метання мітел, ходулі, заводний бублик, бій мішками, млинцеві бігу і т.д. Пройде конкурс «Кращий день масляної млинець».

На всіх майданчиках гостей чекають ігрища і змагання в народному дусі, торгові ряди, ярмарки майстринь, концерти творчих колективів та гарячі млинці.

Масляна в Пермі

У Пермі свято Масляна пройде в кожному районі міста. Головні гуляння відбудуться в неділю, 10 березня. Пермяков чекають святковий концерт, робота торгових і ремісничих рядів, традиційні масляні забави та частування млинцями.

Масляна в Хохловка

Архітектурно-етнографічний музей Хохловка (Пермський край) - мабуть, найпопулярніше на Уралі місце святкування Масляної на тлі пам'яток дерев'яного зодчества і природи. На свято в Хохловку приїжджають тисячі людей.

У «Хохловка» чекають:

• Театралізована масничний карусель
  • Веселі ігри
  • масляничний балаган
  • ярмаркові ряди
  • Традиційне спалювання опудала
  • Рум'яні гарячі млинці

Будуть і ігрові майданчики.

Тел .: (342) 299-71-82, 257-18-06.

Масляна в Нижній Сінячіхе і Коптелово

Як і в Хохловка, в музеї-заповіднику Нижня Сінячіха (Свердловська область) завдяки зібраним разом старовинним будівлям можна відчути всю атмосферу цього найстарішого народного свята, зануритися в глибину століть.

Ніжнесінячіхінскій музей-заповідник пропонує «прожити» всю масляний тиждень в дії, взяти участь в серйозних випробуваннях і обрядах, в жартівливих іграх і конкурсах, пригоститися рум'яними млинцями з гарячим ароматним чаєм у старовинного самовара.

Гостей чекають знайомство з традиціями, екскурсії, ігри та розваги, катання на конях, ярмарок сувенірів, спалення опудала Масляної і т.д.

Заявки на проведення екскурсій в Нижній Сінячіхе приймаються за телефонами: (34346) 75-1-18, + 7-952-143-96-31.

Не поступаються Нижній Сінячіхе і масляні гуляння в розташованому неподалік від того ж Алапаєвська селі Коптелово (Свердловська область), що славиться найстарішої хатою баби Каті і музеєм історії землеробства і побуту селян.

Масляна в Ялуторовске

У Тюменській області головний майданчик для святкування Масляної розміщується в Ялуторовськ острозі і на Стрітенської площі Ялуторовська. Щороку на "Сибірську Масляну" в Ялуторовськ приїжджає чимало туристів. Програма свята побудована в народному стилі з традиційними іграми та забавами.

У Прощена неділя проводиться народне гуляння, кульмінація якого - випікання на сковороді 3-х метрового млинця і спалювання опудала Масляної.

Також гостей чекають народні ігри та забави, вікторини та тематичні майстер-класи, смачні млинці і обережний чай. Всім цікавим розкажуть про традиції святкування Масляної, познайомлять з особливостями кожного з днів масляного тижня.

Відбудеться гастрономічний фестиваль «Битва блінопёков». Учасникам належить змагатися в випіканні гігантських млинців на 2-3-метрових сковородах. Свято пройде в Ялуторовске 10 березня з 10:00 до 17:00.

Гостям буде цікаво подивитися і саме місто Ялуторовськ - один з туристичних центрів Тюменської області.

UraloVed.ru

Поділіться з друзями!