Куди віддати книги, якщо вони вам уже не потрібні

1. віддати безкоштовно
  2. продати
  3. Буккроссинг

віддати безкоштовно

Найкраще місце для непотрібних книг і перше, що спадає на думку, - районні бібліотеки. Вони з радістю приймуть ваші екземпляри, особливо ті, які представляють хоч якусь цінність. За ексклюзивні і унікальні книги вам навіть можуть запропонувати грошей. Природно якщо ви хочете позбутися від чергового збірника кращих казок Пушкіна, то не кожна бібліотека прийме його - у них, швидше за все, подібних видань кілька десятків. А якщо і візьмуть, то безкоштовно.

- Центральна міська бібліотека для юнацтва ім. М.А. Свєтлова, вул. Велика Садова, будинок 1

- Центральна універсальна наукова бібліотека імені Некрасова, вул. Бауманська, будинок 58/25

- Центральна міська дитяча бібліотека ім. А. П. Гайдара, Рушничний пров., Будинок 4

- А також будь-яка районна бібліотека (тільки спочатку зателефонуйте їм про всяк випадок)

Зараз існує велика кількість благодійних фондів, які спеціалізуються на допомозі сиротам, багатодітним сім'ям, інвалідам та людям похилого віку. В цьому випадку можна не тільки позбутися від непотрібних томів, але і допомогти нужденним. Головне - не забудьте підготувати книгу для іншої людини, не треба віддавати брудні або зіпсовані видання. Ось деякі їх фондів:

- Фонд «Софія»

- Фонд «Російська береза»

- Фонд допомоги ув'язненим

Духовну літературу можна віддати в церковні бібліотеки або храми. Наприклад, книги приймає Храм Іоанна Воїна на Якиманці.

продати

Заробити трохи грошей найлегше на рідкісні екземпляри. В першу чергу звертайтеся до послуг приватних колекціонерів. З ними зручно - більшість з них працює в Москві, причому з самовивозом. Вам навіть не доведеться везти їх куди-небудь в центр або витрачати гроші на пересилку товару. Працюючи ж з колекціонером на постійній основі, можна забезпечити собі непоганий дохід. Знову ж таки - за умови, що у вас є рідкісні екземпляри книг.

У великих містах ще й багато букіністичних магазинів. Ваш товар для них повинен бути в гарному стані, особливо важливий зовнішній вигляд - можна заробити побільше. Тільки от гроші за них ви отримаєте лише в тому випадку, якщо видання куплять.

- «Москва», вул. Тверська, будинок 8

- «Параграф», вул. П'ятницька, будинок 3/4

- «Центральна книжкова крамниця письменників», вул. Кузнецький Міст, будинок 18/7

Але найлегше продати і книгу, і навіть підшивку журналів «Мурзилка» 1992 рік через інтернет, точніше спеціальні онлайн-сервіси. На подібних сайтах зазвичай є зручне поділ за жанрами, років і авторам, тому щось конкретне покупці знаходять швидко.

- Книжковий онлайн-магазин Libex

- Інтернет магазин Ozon

- Сайт оголошень Avito

Якщо вам не вдалося продати свої книги через інтернет, а районні бібліотеки відмовили вам, тобто останній варіант - здати книги, які вам не шкода, на переробку. Звичайно, великих грошей ви не заробите. Тут все залежить від кількості макулатури - платять зазвичай за кілограм ваги. Але зате можна позбутися від усіляких журналів, газет і зошитів.

Буккроссинг

Це зараз, напевно, найпопулярніший спосіб позбавлення від книг. Якщо ви занадто любите книги і навіть після позбавлення від них хочете стежити за ними і знати, хто їх читає, - вам потрібен буккросинг. Його суть полягає в тому, що людина, прочитавши книгу, залишає її в спеціально відведеному для цього місці. Полиці і шафи стоять в різних кафе, клубах, університетах, парках і просто на вулиці. У той же час ви можете забрати будь-яку іншу книгу з цих полиць.

- «Чіптріп», Болотна набережна, будинок 9

- «Книжкова крамниця при ВГБИЛ», вул. Николоямская, будинок 1

- Кіноклуб «Ельдар», Ленінський проспект, будинок 105

- Купа всіляких антікафе

Ви навіть можете слідкувати за подорожжю по світу своїх паперових друзів через спеціальні сайти - головний з них Буккроссінг.ком . Для цього спочатку реєструєте книгу, наклеюєте на неї спеціальну наклейку з номером, залишаєте книгу або в позначених місцях, або - більш традиційно - просто в безпечному місці (в парку, на лавці або на зупинці) і потім просто дивіться на сайті і чекаєте, коли її знайдуть.

Цей проект виник у 2001 році в США. Зараз вже по світу в такій системі книгорозповсюдження зареєстровано вже більше мільйона учасників і майже 9 мільйонів книг.