ВАТ «Газпром трансгаз Білорусь»: проекти та ініціативи

На це підприємство покладено важливу місію по забезпеченню газом споживачів Республіки Білорусь, а також щодо забезпечення енергетичної безпеки країни та здійснення безперебійного транзиту природного газу в суміжні держави.

Мозирське підземне сховище газу, яке включене в систему газопроводів, розташованих на території Білорусі, і знаходиться на газопроводі «Торжок-Долина», грає важливу роль в забезпеченні стійкої і надійної роботи газотранспортної системи ВАТ «Газпром трансгаз Білорусь». Сьогодні в підземних комор Мозирського району може зберігатися більше 250 млн. М3 природного газу.

Пріоритетним напрямком, які забезпечують сталий розвиток підприємства, є застосування системи управління природоохоронною діяльністю. Екологічна політика, що виражає позицію суспільства по відношенню до навколишнього середовища і реалізації принципів сталого розвитку, є основою для цільового планування діяльності суспільства в цій сфері. У числі наших головних завдань у цьому напрямку - збереження природного середовища в зоні впливу виробничих об'єктів, раціональне використання природних і енергетичних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки при експлуатації об'єктів транспортування та зберігання природного газу.

Після входження в групу «Газпром» наша компанія стала повноправним учасником корпоративних екологічних проектів, в числі яких - заходи Року екології та Року екологічної культури в ВАТ «Газпром».

Політика ВАТ «Газпром трансгаз Білорусь» спрямована не тільки на досягнення високих виробничих показників, а й на активну участь в суспільному житті країни. Щорічно підприємство проводить ряд заходів, присвячених знаковим для нашої республіки подій і дат. У 2014 році були реалізовані освітньо-просвітницькі й екологічні акції в самому суспільстві, регіонах розташування виробничих об'єктів і навчальних установах. Одним з напрямків таких акцій стало благоустрій рекреаційних зон, меморіальних комплексів, місць бойової та військової слави, поховань воїнів і партизанів Великої Вітчизняної війни. 2015 рік не став винятком.

Вся Білорусь є пам'ятником військового минулого. Беручи до уваги цей факт, а також успішний досвід проведення заходів на військово-історичних об'єктах в минулі роки, керівництво ВАТ «Газпром трансгаз Білорусь» прийняло рішення про участь в екологічному суботнику «Зелена весна--2015», організованому з ініціативи неурядових екологічних фонду ім. В.І.Вернадського. Заходи суботника присвячені 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Мета проекту - сприяти екологічному вихованню працівників підприємства, підростаючого покоління та формування культури суспільства, що живе в гармонії з природою, об'єднати ініціативи громадян, організацій та органів державної влади у справі захисту навколишнього середовища від наслідків негативної діяльності людини, привернути увагу громадськості до проблеми поводження з відходами , надавати реальну практичну допомогу навколишнього нас природі для створення сприятливих умов життя нинішніх і майбутніх поколінь.

Наша компанія організувала широкомасштабну акцію по всій території Республіки Білорусь. Протягом квітня працівники товариства займаються прибиранням територій меморіальних комплексів, місць бойової та військової слави, поховань воїнів і партизанів Великої Вітчизняної війни. На даний момент участь в суботнику взяли понад 200 працівників. Проводяться заходи на більш ніж 20 меморіальних об'єктах військової пам'яті.

Приємно відзначити, що ця акція, як і всі попередні, знайшла живий відгук серед працівників підприємства і, зокрема, в колективі Мозирського підземного сховища газу. Місцем проведення суботника за погодженням з органами місцевої виконавчої влади було вибрано поховання воїнів і партизанів Великої Вітчизняної війни в с. Березівка ​​Мозирського району.

Березівка ​​Мозирського району

Велика Вітчизняна війна в тій чи іншій мірі торкнулася кожного з нас. Ми пам'ятаємо тих, хто захищав нашу Батьківщину, хто віддав своє життя за те, щоб ми зараз жили під мирним небом. Якщо ми пам'ятаємо, значить, ми живемо.

Дуже хочеться, щоб наші діти й онуки пам'ятали про ту війну і схилялися перед її героями, щоб в їхніх серцях, жило глибоку повагу до захисників Батьківщини, живим і полеглим. Кажуть, кращий спосіб прищепити дітям любов до Батьківщини - в тому, щоб ця любов була у батьків. Хочеться вірити, що наші починання стануть доброю традицією, і молоде покоління підхопить цю естафету, проявляючи тим самим свою громадянську позицію, позицію патріотів своєї Вітчизни. Адже, приводячи в порядок пам'ятні, історично значимі місця, ми висловлюємо свою любов до рідної землі і віддаємо данину поваги воїнам, ціною життя відстояв свободу і незалежність нашої Батьківщини.

Пам'ять - це не просто сполучна ланка між минулим і майбутнім. Вона вчить, закликає, дає сили, застерігає, вселяє віру. Її носії - свідки й учасники подій. Але до нас пам'ять дійде неспотвореної тільки в тому випадку, якщо ми будемо ставитися до неї дбайливо, зберігаючи в незмінному вигляді всі її складові.

Віктор Лукомський, начальник філії «Мозирське ПСГ».

Віктор Лукомський, начальник філії «Мозирське ПСГ»