Музей історії підприємства ТОВ «Газпром трансгаз Сургут» / Національний туризм

Музей, присвячений Сургут-Трансгаз, спочатку був відкритий як геолого-мінералогічний музей. Сталося це восени 1993 року. Правда, геологічним він був недовго, так як вже в 1996 році перейменований в газпромівський. Перший час проект був закритим для широкого кола осіб, доступним його зробили тільки в 2003 році.

Музейна експозиція розповідає про період становлення підприємства з 1977 по 1982 роки. Особлива увага приділяється людям, які відіграли провідну роль у розвитку Сургутського філії Газпрому. Чудово створена атмосфера 1970х років, яку можна побачити у фрагменті житла газовиків тих років - вагончику. Крім того, тут розповідається про історію використання природного газу, починаючи з XVIII століття. Одним з експонатів цієї виставки є макет першого в світі газового ліхтаря, до речі, створеного російським вченим в XIX столітті.

Гордістю всього музею по праву вважається двохпозиційна діорама, на якій наочно можна побачити весь процес створення компресорної станції.

Музей, з огляду на його специфіку, активно відвідується лише туристами, а й учнями відповідних спеціальностей. Так само тут нерідко проводяться екскурсії партнерам міста з інших регіонів Росії і з-за кордону.

Телефон: +7 (3462) 75-12-05

Адреса: Сургут, вул. Університетська, буд. 1