Утро.ru: Як обиратимуть Президента Росії в Єрусалимі

18 березня виборчі дільниці будуть відкриті не тільки по всій країні, а й за кордоном.

Наближаються вибори Президента Росії. 18 березня виборчі дільниці будуть відкриті не тільки по всій країні, а й за кордоном - всюди, де живуть і трудяться громадяни нашої країни, приблизно в 150 державах. Наприклад, в Ізраїлі, де, як відомо, «на чверть колишній наш народ», відкриється цілих 14 ділянок.

У древній столиці країни, в Єрусалимі, розташується лише один з них - на Сергіївському подвір'ї, що належить Імператорській Православному Палестинському Суспільству (ІППО). Це двоповерхова будівля з башточкою на вулиці Heleni ha-Malka тільки здається великим - воно зовсім не займає весь квартал, бо всередині розташований великий двір. Побудовано подвір'ї в далекому 1889 році, і перші 28 років «життя» його статус не викликав запитань - воно, як і багато інших будівель на Святій Землі, належало Російської імперії, конкретно - тодішньому, який збудував подвір'я, дореволюційному ІППО.

Потім настали складні часи. Потрібні були роки переговорів і особисте втручання Президента Володимира Путіна, щоб Ізраїль повернув Подвір'я нашій країні. Кілька років пішло на реставрацію, і Подвір'я під керівництвом заступника Голови ІППО Ігоря Ашурбейлі знову відкрило свої двері в 2017 році.

Звичайно, коли постало питання про розміщення виборчої дільниці в Єрусалимі, Товариство не могло не піти назустріч своїй країні. Перший з 1917 року Директор ІППО в Ізраїлі Ігор Ашурбейлі розпорядився за погодженням з Головою ІППО Сергієм Степашиним безоплатно надати територію подвір'я для організації виборчої дільниці.

Як і в Росії, ділянка буде працювати з 8:00 до 20:00.

Сучасне Сергієвське подвір'я - центр російського життя в Єрусалимі. В день голосування виповниться всього 8 місяців з дня повторного відкриття Подвір'я, але без нього вже неможливо уявити культурне життя Святої Землі.

Саме тут відзначався 170-річний ювілей Російської духовної місії в Єрусалимі, тут відроджені популярні колись антониновских читання. На Подвір'я організований клуб гідів по місту і країні, розпочато роботу музею і, нарешті, відкрита православна недільна школа.

І це тільки початок довгого шляху. Поки Росія в цілому і ІППО зокрема борються за повернення іншого імперського майна, Сергіївське подвір'я одне за всіх представляє тут, в столиці трьох релігій, Росію перед світом. Тому жоден день не повинен проходити даремно. Виставки, концерти, зустрічі з ієрархами церкви, духовними і світськими діячами будуть проходити в будинку номер 13 (справжні православні люди не забобонні) на Хелени Ха-малка постійно.

А поки - маленька, символічна, але дуже почесний обов'язок прийняти кілька сотень або навіть тисяч громадян Росії, дати кожному можливість висловити свою думку, після закриття дільниці підрахувати результати і в належному порядку відправити бюлетені в Москву, в Центральну виборчу комісію.

джерело: Утро.ru , Анна Сорокіна. Автор фото: Олександр Омельянчук