Інтінци знайшли перший номер районної газети «БНК

Не одне десятиліття Інтінское журналісти і краєзнавці шукали перший номер районної газети «Іскра». Історичного примірника, що вийшов 7 лютого 1954, в рідному місті не збереглося. Не було його в підшивці редакції, яка продовжує випускати видання, але з дещо іншою назвою ( «Іскра - твоя міська газета»), не виявилося в фондах краєзнавчого музею та Національної республіканській бібліотеці. Пошуки газетного випуску - ровесника міста, привели в архіви Російської державної бібліотеки. Фахівці установи, використовуючи сучасний електронний каталог, знайшли потрібне видання і прекрасно зберігся випуск «Іскри», пише інтернет-газета « Говорить і показує Інта ».

Говорить і показує Інта

Перша смуга двухстраничного №1 газети «Іскра». Фото зі сторінки інтернет-газети «ВКонтакте»

Напередодні майбутнього ювілею міста номер газети буде переданий медіа-компанією «АЛЛО, ИНТА!» До фондів «Краєзнавчого музею» і електронний архів «Централізованої бібліотечної системи».

*** До виходу районної газети «Іскра» в 1954 році, в селищі Інта виходили багатотиражки «Виробничий бюлетень» і «За Інтинський вугілля».