газета Примор'я "АВ" // Економіка // Повітряні замки Партизанська

ЕКОНОМІКА
Ю.І.Жигалин, Б.І.Кондирєв, Н.М.Денисенко та ін.

Наша газета вже друкувала відкритого листа президенту Росії від ветеранів вугільної галузі м Партизанська ( «Так провалитеся ви все!», «Арсеньевские вести» № 20, 20-26 травня 2009 року). Коротенько нагадаємо його зміст.

«Ніяких заходів по усуненню екологічної небезпеки і захисту життя людей на гірничому відводі« Поле шахти «Центральна» не проводиться «Ніяких заходів по усуненню екологічної небезпеки і захисту життя людей на гірничому відводі« Поле шахти «Центральна» не проводиться. Підприємство працювало з 1918 року до припинення гірничих робіт Ростехнадзором 29 жовтня 2003 року після сталася аварії. За висновком ВАТ «Дальвостнііпроектуголь» і Слухаючи на гірничому відводі має відбуватися:

• утворення провалів над виходами відпрацьованих до поверхні пластів і над раніше погашеними гірничими виробками на площі 19,2 га. У зону провалів потрапляють 38 житлових будинків, 2 гаража, магазин;

• у випадках зрушення земної поверхні в районах старих відпрацювань можливі майданні осідання покрівлі пластів або зрушення грунту, в тому числі під федеральної залізницею Владивосток - Знахідка;

• виділення підземних газів ( «мертвого» повітря і метану) за своїм складом представляють реальну небезпеку для жителів міста Партизанська на площі 109 га, в якому розташовано 290 будинків, 340 нежитлових і виробничих приміщень;

• забруднення підземних і поверхневих вод, що забезпечують питною водою міста Партизанськ і Знахідка;

• підтоплення шахтного водами підпілля, погребів і підвалів, зниження несучої здатності фундаментів, утворення провалів земної поверхні на виходах вугільних пластів, в тому числі федеральної траси Владивосток - Знахідка.

Питання фінансування невідкладних робіт з ліквідації шахти (моніторинг, проектування, ліквідації стовбурів і ін.) Не наважується ні на федеральному, ні на крайовому рівні ».

За першим зверненням (04.02.2009) отримані відповіді:

• Мінекономразвія Росії (16.03.2009 р): «Піднятий вами питання про відсутність конкретних рішень щодо проведення ліквідаційних робіт по на шахті« Центральна »заслуговує на особливу увагу». Але з огляду на, що ці питання «не наші», відправляємо їх в Мінрегіон Росії і в Міненерго Росії ... »

• Мінрегіон Росії: «Ці питання« не наші ».

• Міненерго Росії: «... фінансування заходів по ліквідації муніципального унітарного підприємства з видобутку вугілля р Партизанська з коштів федерального бюджету можливо тільки при зміні чинного законодавства. Директор К.Ю. Алексєєв »(05.05.2009).

У вторинному шахтарів зверненні констатувалося:

«Вирішення цього питання має крім екологічного значення, політичне, економічне і моральне. Неприйняття негайних заходів може позначитися на результатах саміту на Російському острові. «Чорні плями» в цих питаннях буде видно і звідти ».

І ще одне прохання від усіх шахтарів: «Встановіть в нашій країні прийняту у всіх цивілізованих країнах традицію збереження шахтарської спадщини в містах, де працювали шахтарі, установкою меморіалів - музеїв пам'яті самовідданій шахтарській праці».

На друге звернення відповідає міненерго Росії:

«Ліквідація ... здійснюється з дотриманням вимог законодавства РФ за рахунок коштів власника організації ...»

Тоді шахтарі пишуть третій послання:

«Після нашої доповіді про результати двох звернень президенту і уряду в Думі нового скликання і адміністрації Партизанського міського округу там прийняли рішення замовчувати підняті нами питання. Створилася «тиша» і по ліквідації шахти «Центральна» та по збереженню шахтарської спадщини.

Ми - ветерани-шахтарі «Центральної» за трудове життя пізнали головне - робота в підземних умовах не терпить недбалого ставлення до охорони праці та техніки безпеки кожного, хто працює у вугільній галузі від робітника до міністра. Це підтверджує трагедія на «Распадській». Не розбудити наша «тиша» на «Центральної» тим, що там має відбутися?

Що стосується «відходу» від шахтарської спадщини, то це можна пояснити боязню влади, що нащадки запитають навіщо і для кого обманом і поспішно знищили шахти і шахтарську професію. Ми, ініціативна група ветеранів маємо шахтарську совість і честь і просто даємо вам інформацію про стан справ в місті. Вирішіть, як то кажуть, самі.

Ю.І. Жигалин, Б.І. Кондирєв, Н.М. Денисенко, А.І. Кожем'якін, В.П. Лященко, С.І. Мелентьев, В.Г. Бандюків, А.М. Кам'яний, М.І. Тарасенко, А.А. Григор'єв, М.І. Хамлатов, В.І. Чеботкевіч, В.З. Комаров, Ф.Ф. Міхедов за дорученням ініціативної групи ветеранів ».

PS За останні десять днів адміністрація м Партизанська, після майже дворічної перерви відновила розбирання терикону шахти «Центральна» з вивезенням породи на дороги міста, причому, посиленими темпами, включаючи суботи та неділі. Розбирання, мабуть, триватиме до кінця і від терикону залишилося вже не більше однієї третини його обсягу. Внаслідок цього:

1. Виникла і продовжує розширюватися нова екологічна небезпека для населення міста - захворювання на силікоз. Загальновідомо, що суха пил шахтних порід дуже небезпечна для здоров'я.

2. Знищується можливість на базі терикону шахти створення меморіалу-музею шахтарської слави.

3. Здається, що адміністрація міста не може підтримувати свій бюджет без дармової «золотої жили», яким для неї є терикон.

4. Ще раз підтверджує актуальність нашого звернення до Законодавчим зборам краю відкритим листом.

Про те, який пам'ятник влада влаштовує собі, відображено в газеті «Час змін» № 34 від 26 серпня 2009 року в статті «Місто шахтарської слави - минуле і думи».

Ю.І. Жигалин, Б.І. Кондирєв, Н.М. Денисенко та ін.

Інші статті номера в рубриці Економіка :
Не розбудити наша «тиша» на «Центральної» тим, що там має відбутися?