Публічні лекції по реставрації в Третьяковській галереї

1. «Зберігаючи і захищаючи витвори мистецтва. Лакові покриття в реставрації ». Програма публічних лекцій

Посольство Королівства Нідерландів в Російській Федерації   Державна Третьяковська галерея   являють   «Зберігаючи і захищаючи витвори мистецтва

Посольство Королівства Нідерландів в Російській Федерації
Державна Третьяковська галерея

являють

«Зберігаючи і захищаючи витвори мистецтва.
Лакові покриття в реставрації ».
Програма публічних лекцій

27 березня 2017 з 10:00

Конференц-зал Третьяковської галереї, Лаврушинському провулок, 12

Третьяковська галерея запрошує фахівців, співробітників музеїв і реставраційних організацій, студентів художніх вузів на одноденну програму публічних лекцій. Програма проводиться в рамках почалися в 2016 році професійних контактів Державної Третьяковської галереї і нідерландських інституцій в галузі реставрації, дослідження і збереження культурної спадщини.

Організатори: Державна Третьяковська галерея, Фонд культурної інвентаризації (SCI, Нідерланди), Ательє Лімбург (SRAL, Нідерланди).

Захід проводиться за підтримки концерну «Шелл» в Росії, компанії «Арт Текнікс» (Росія), а також Посольства Королівства Нідерландів в Російській Федерації.

програма:

1. Привітання Посла Королівства Нідерландів в Російській Федерації, пані Рене Джонс-Бос
  2. Вступне слово заступника Генерального директора з наукової роботи Тетяни Карпової і головного хранителя музейних предметів Тетяни Городкова
  3. Лія Гортер (Фонд культурної інвентаризації, Нідерланди). Система реставраційного навчання в Нідерландах
  4. Кейт Сеймур (Ательє Лімбург, Маастрихт, Нідерланди). Лакові покриття для творів мистецтва і питання естетики

Перерва на каву-брейк

5. Анастасія Юровецкая, Ольга Карасьова (Державний науково-дослідний інститут реставрації, Москва). Досвід роботи ГосНІІР з захисними покриттями на творах олійного живопису
  6. Кейт Сеймур. Реставрація творів мистецтва в Нідерландах. Заповнення і тонування втрат, лакове покриття
  7. Питання та відповіді

Орієнтовна тривалість кожної лекції - 30-40 хвилин. Питання і відповіді - 15-20 хвилин.

Для участі необхідно пройти електронну реєстрацію .

Кейт Сеймур Кейт Сеймур. Ведучий реставратор і глава освітньої програми найбільшої в Нідерландах і Європі реставраційної організації Ательє Лімбург (Маастрихт). Закінчила курс історії мистецтва в Університеті Абердіна. Спеціалізація - італійське і нідерландське мистецтво XVII століття. У сфері її наукових інтересів - технологія мистецтва і художніх матеріалів. Пройшла навчання в Італії в Інституті мистецтв та реставрації (Флоренція), в реставраційній майстерні Стефано Скарпеллі, а також в Англії, в Університеті Ньюкасла. З 1999 року працює в Ательє Лімбург (SRAL, Maastricht). Має ряд власних розробок в галузі реставрації творів мистецтва. Займається організацією та координацією навчання реставраторів в Ательє Лімбург, читає дворічний курс лекцій в Університеті Амстердама. Бере участь в міжнародних освітніх проектах в Індії і Росії, зокрема, в щорічному науково-практичному семінарі в Омському обласному музеї образотворчих мистецтв імені М.А. Врубеля.

Кейт Сеймур брала участь в організації ряду конференцій в рамках ICOM-CC, спеціалізованих семінарів на базі Ательє Лімбург з актуальних питань збереження культурної спадщини. Є координатором системи реставраційного навчання ICOM-CC, а також активним членом таких міжнародних організацій, як IIC, EnCore, DACPR, ICON.

Лія Гортер Лія Гортер. Історик мистецтва, глава Фонду культурної інвентаризації (Нідерланди). Фонд культурної інвентаризації займається виявленням і популяризацією голландського культурної спадщини в музейних зібраннях по всьому світу. У даній сфері фонд співпрацює з Агентством по збереженню культурної спадщини Нідерландів і поруч реставраційних організацій країни. Фонд сприяє збереженню і вивченню цього культурної спадщини, а також навчання реставраторів, зміцненню професійних контактів між фахівцями. Лія Гортер є організатором цілої низки міжнародних заходів, в тому числі щорічного науково-практичного семінару в Омському обласному музеї образотворчих мистецтв імені М.А. Врубеля, що об'єднує понад 10 музеїв Сибірського регіону і Далекого Сходу.

Анастасія Юровецкая Анастасія Юровецкая. Співробітник відділу реставрації станкового олійного живопису Державного науково-дослідного інституту реставрації, найстарішої в Росії організації в галузі збереження і вивчення культурної спадщини. ГосНІІР володіє багатющим досвідом, як в розробці теорії, так і в практичній реставрації пам'яток культури. Анастасія Юровецкая представить слухачам досвід інституту по роботі з захисними покриттями творів мистецтва.