NEWSru.com :: Мінкульт за день до прем'єри відмовив в прокатному посвідченні фільму про "колекції Гітлера" з викрадених музейних шедеврів

Міністерство культури відмовило у видачі прокатного посвідчення фільму "Викрадені скарби Європи", що розповідає про європейські шедеврах, вивезених в роки Другої світової війни в нацистську Німеччину і стали так званої колекцією Гітлера.

Компанія "Невафільм" планувала випустити картину 6 вересня 2018 року до 73-й річниці закінчення Другої світової війни, повідомляється в Facebook прокатної компанії CinemaEmotion, що повідомила про сумний для прокатників і глядачів звістці. Офіційні причини відмови у видачі прокатного посвідчення стануть відомі протягом двох тижнів.

"Причина, очевидно, та сама, по якій сьогодні не отримав би прокатне посвідчення Михайло Ромм на свій фільм" Звичайний фашизм "- показово, що обидва фільми використовували одні й ті ж кадри кінохроніки", - припустив Facebook гендиректор компанії "Невафільм" Олег Березін.

"Фільм, знятий дуже талановитими італійськими кінематографістами протягом вже знаменитої" музейної серії ". (...) Ось же іронія: Мінкульт відмовив прокат фільму про культуру", - написав він. За його словами, в компанії почекають мотивувальній частині відмови і займуться "практичним кейсом з примусу Мінкульту видати ПУ".

Режисер фільму - Клаудіо Полі. Світова прем'єра відбулася 13 березня. У Росії прем'єра повинна була пройти 6 вересня. Однак в кінозалі Державної Третьяковської галереї показ картини був запланований на 4 вересня, таким чином куратор кінопрограм ГТГ Максим Павлов дізнався про скасування прем'єри за кілька годин до заходу. "Державна Третьяковська галерея шкодує про те, що трапилося", - написав він у Facebook .

Відзначимо, в січні за три дні до офіційної дати прем'єри Мінкульт відкликав прокатне посвідчення у комедії "Смерть Сталіна", вказавши на ознаки екстремізму в картині. Міністр культури Володимир Мединський тоді пояснив, що "багато людей старшого покоління, та й не тільки, сприймуть його як образливу насмішку над усім радянським минулим, над країною, яка перемогла фашизм, над радянською армією і над простими людьми - і, що найнеприємніше, навіть над жертвами сталінізму ".