NEWSru.com :: Картина Малевича "Чорний прямокутник, червоний квадрат" виявилася підробленою

Виставка робіт Казимира Малевича в Лондоні, 7 лютого 2017 року

Дві незалежні групи експертів, незалежно один від одного досліджували картину "Чорний прямокутник, червоний квадрат" з колекції галереї Дюссельдорфа, прийшли до висновку, що її автором не була авангардист Казимир Малевич, як вважалося раніше, а невідомий плагіатор, пише ТАСС з посиланням на представника музейного об'єднання "Мистецька збірка землі Північний Рейн - Вестфалія" Герда Корінтенберга.

"На жаль, автором цієї картини не була Малевич", - сказав співрозмовник агентства. До такого висновку прийшли експерти з університету Кіля і Технічного інституту Кельна. Раніше картина датувалася 1915 роком, проте експерти вважають, що насправді вона була написана між 1972-му і 1975 роками. У каталогах вона з'явилася в 1975 році.

Мистецька збірка володіє полотном з 2014 року. Галерея отримала картину в дар від німецького фонду, до цього вона перебувала на тимчасовому зберіганні в музеї імені Хака в Людвігсхафене. Крім "Чорного прямокутника, червоного квадрата" в Дюссельдорф були передані близько 40 малюнків Малевича. Поки невідомо, чи є вони справжніми. "Ми б самі хотіли це дізнатися. Експерти перевіряють і їх", - говорить Корінтенберг.

"Полотна наших авангардистів коштують дорожче імпресіоністів і навіть робіт школи Мікеланджело. Величезний попит породжує неймовірну кількість фальшивок", - відзначав раніше мистецтвознавець Андрій Сарабьянов в коментарі "Комсомольской правде" з приводу скандалу навколо сумнівної справжності картин, подарованих музею-заповіднику "Ростовський кремль" колекціонером і меценатом князем Микитою Лобановим-Ростовським.

У 2013 році в Німеччині було викрито ціла міжнародне угрупування, яка продавала фальшиві картини під виглядом робіт російських авангардистів. Шахраї копіювали стиль художників, друкували підроблені сертифікати і продавали картини за тисячі євро, видаючи їх за невідомі раніше роботи Малевича, Василя Кандинського, Олексія Явленского, Михайла Ларіонова і Наталії Гончарової. Таким чином вони заробили кілька мільйонів євро.