Глава Третьяковської галереї провела Мінніханову екскурсію по виставці «передвижники 1871 - 1902»

(Казань, 31 серпня, «Татар-інформ», Діана Авакян). Президент Татарстану Рустам Мінніханов оглянув виставку «передвижники: 1871 - 1902. Із зібрання Державної Третьяковської галереї», яка представлена ​​в центрі «Ермітаж-Казань». Екскурсію по виставці провела гендиректор Державної Третьяковської галереї Зельфіра Трегулова. Також гостей супроводжувала директор ДБУ «Державний історико-архітектурний і художній музей-заповідник" Казанський Кремль "» Зіля Валєєва.

Виставка складається з 57 робіт видатних художників тієї епохи - Іллі Рєпіна, Івана Крамського, Володимира і Костянтина Маковських, Іларіона Прянишникова, Василя Полєнова, Івана Шишкіна та ін.

«У підборі цих робіт ми постаралися відобразити основні естетичні напрямки, що панували в вітчизняному мистецтві в ці роки. Показано те, що прийнято називати реалізмом, показуємо інтерес до пленеру, передачі повітря, світла і сонця, до імпресіонізму і перехід від одного покоління передвижників до іншого », - розповіла Трегулова.
Крім того, присутні картини, які показувалися на пересувних виставках в Казані: «Ремонтні роботи на залізниці роботи» пензля Костянтина Савицького, «У 1812 році» Іларіона Прянишникова, «Пасічник» Вана Крамського і ін.

Виставка в Казані на 70 відсотків складається з основного фонду Третьяковської галереї - досить рідкісне для музею явище, розповіла ІА «Татар-інформ» співробітник центру «Ермітаж-Казань» Валентина Гратишева.

«Ми прекрасно розуміємо, що в Третьяковській галереї дуже багато робіт знаходиться у фонді, в запасниках. Тим часом, вони все-таки зробили перевагу роботам "першого ряду". Звичайно, на цих місцях в Третьяковскоц галереї не варто табличка, що роботи поїхали в Казань. Безумовно, їм є чим замінити. Це дуже дивний момент », - зазначила Гратишева.

Крім того, спеціально до цієї виставки галерея відновила 4 оригінальні рами до картин.

Співробітник центру зазначила, що виставка, яка стартувала 14 червня, мала великий успіх серед гостей ЧС-2018. Вона закриється 16 вересня. Це вже другий виставковий проект, який здійснює Державна Третьяковська галерея в Казанському Кремлі. У минулому році це була виставка «Геній століття». Трегулова зазначила, що в наступному році казанців чекає третя виставка з Третьяковської галереї, але зазначила, що її деталі ще обговорюються.

Крім того, Мінніханов оглянув виставку «Царські дари», в якій представлені коштовності з колекції Державного Ермітажу. Вона триватиме до 25 вересня.

Вона триватиме до 25 вересня

«Виставка невелика, там всього 27 предметів, але вона унікальна тим, що можна побачити подарунки, які підносили Петру Першому, Ганні Іоанівна, Катерині Другій. Все це шалено красиві речі, зроблені кращими російськими і європейськими майстрами », - зазначила в бесіді з ІА« Татар-інформ »Валентина Гратишева.

Головний експонат виставки - камінний годинник фірми Карла Фаберже, подаровані Ермітажу Президентом Росії Володимиром Путіним в 2014 році.

Публікація від Рустам Мінніханов (@rusminnikhanov) 31 Авг 2018 у 1:52 PDT

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.