Директор Третьяковки про виставку в Казані: «Без Президента Татарстану проект був би неможливий»

(Казань, 27 квітня, «Татар-інформ», Айсилу Хафізова). Сьогодні в Центрі «Ермітаж-Казань» в Казанському Кремлі відбулося відкриття виставки шедеврів із зібрання Державної Третьяковської галереї та Державного музею образотворчих мистецтв Республіки Татарстан. В урочистому відкритті унікальної експозиції «Геній століття ...» взяв участь Президент РТ Рустам Мінніханов, за сприяння якого цей проект був запроваджений в життя.

Лідер республіки привітав присутніх і подякував творцям виставки, в тому числі генерального директора Третьяковської галереї Зельфіру Трегулова. «Тут моя заслуга невелика. Рік тому ми з Зельфірой Исмаиловна, домовилися, що я трохи свої пізнання в музейному мистецтві відчую в Москві. У нас була така можливість - ми побачили, наскільки креативно і динамічно все це організовано. Всі ці передові навички перейшли сюди », - сказав Президент Татарстану і щиро подякував команді Третьяковки, а також працівників татарстанських музеїв, які підключилися до проекту.

«Я думаю, що ми реалізували унікальний проект для нашої країни, коли головні музеї - Третьяковська галерея і наш музей - організували таку виставку. Я впевнений, що це - хороший сигнал, коли ці цінності доступні не тільки для жителів і гостей Москви, але і для казанців », - підкреслив Рустам Мінніханов.

«Це перший проект в Кремлі, який відкриває співпраця між нашими музеями. І сьогоднішня виставка - це праця дуже багатьох людей, партнерів. Головне питання, яке нам сьогодні задавали: "Як це стало можливим?" І ми всі, хто працював над цією виставкою, дружно відповідали, що це стало можливим, тому що проект був підтриманий Президентом нашої республіки », - сказала керівник музею-заповідника« Казанський Кремль »Зіля Валєєва. Вона також навалу Зельфіру Трегулова гуру музейної справи та зазначила, що у татарстанських професіоналів з'явилася можливість перейняти унікальний досвід Третьяковки.

У свою чергу Зельфіра Трегулова висловила особливу подяку Президенту РТ Рустама Мінніханова за «його широту мислення і бажання змінити ситуацію з музеями і виставковими майданчиками РТ» і назвала проект «проривним» і позначив новий стандарт музейних виставок в регіонах.

Експозиція «Геній століття ...» представляє 81 роботу - 73 живописних і 8 скульптурних творів із зібрання Третьяковської галереї і ГМИИ РТ. Над створенням експозиції працювали: Ольга Фурман - куратор виставки, архітектор Агнія Стерлигова - дизайнер експозиції, Оксана Бондаренко - виконавчий директор Фонду підтримки Третьяковській галереї, з Москви, а також радник Президента РТ Наталія Фішман.

«Цю виставку робили в основному дуже молоді люди. І в них є така свіжість і новий нестандартний підхід до показу мистецтва », - підкреслила Зельфіра Трегулова. Говорячи про нову спільну експозиції, вона повідомила, що на ній представлений період, про який мало відомо. «Якщо розповідати про цей період, показуючи всю різноманітність художнього підходу, то здалося правильним об'єднати збори Третьяковській галереї з неймовірним за рівнем зборами Державного музею образотворчих мистецтв Татарстану. І в рамках цієї виставки, коли ти проходиш по залах, а кожен із залів має свій колір, свою концепцію і представляють свій період, свою групу художників, ти насилу одрізняєш за рівнем - це шедевр Третьяковської галереї, знятий з її стін, або це шедевр з Державного музею образотворчих мистецтв Татарстану », - сказала гендиректор Третьяковки.

«Ця виставка - початок довгострокової співпраці між Третьяковська галерея і Казанню, Татарстаном. І я сподіваюся, що ми зможемо представити тут надзвичайно цікаві проекти. І зможемо представити у себе в Москві в Третьяковській галереї проекти з художніх зібрань Татарстану », - завершила вона виступ.

«Дійсно, наше зібрання чудово. І ми не раз багато років поспіль брали участь в проектах Третьяковської галереї. І завжди радіємо і дивуємося тому масштабу і формату, з яким підносить кожен проект Третьяковська галерея », - сказала директор ГМИИ РТ Розалія Нургалеева і подякувала Президентові РТ. «Це дуже важливо, що ці полотна, в тому числі і з республіканського музею, який знаходиться у нас в Казані понад 50 років, нарешті знайшли гідний формат і обрамлення експозиційне, включаючи, звичайно, і технології. Я надзвичайно щаслива, що нарешті-то це сталося. І такі зали почнуть з'являтися і в інших наших музеях і виставкових залах », - сказала вона.

«Геній століття ...» - перший проект довгострокової програми, в рамках якої пройдуть великі виставкові проекти в Казані і в Москві. Виставка присвячена одній із найбільш блискучих епох російського мистецтва - перших десятиліть ХХ століття. Представлена ​​експозиція - це розповідь про пошук краси в просторі мистецтва, про формування естетичних ідеалів епохи, про народження сторіччя, бунтарського і багатоликого.

Реалістична традиція багатьом здавалася вичерпаною, і художники шукали нові шляхи. Російське мистецтво досягло небаченого розмаїття стилів, пошуки оновлення пластичної мови стали головною ознакою часу. Експозиція включає твори найвизначніших художників і скульпторів того часу. Михайло Врубель, Віктор Борисов-Мусатов, Костянтин Коровін, Петро Кончаловський, Михайло Ларіонов, Кузьма Петров-Водкін, Микола Реріх створили нові стилістичні тенденції і напрямки, багато в чому визначали образ епохи.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.

Головне питання, яке нам сьогодні задавали: "Як це стало можливим?