Рішар Гальяно: квартет «New Musette» - 30 років на сцені

Ювілейний концерт великого акордеоніста в Великому залі Філармонії

Музику Рішара Гальяно часто називають «майже випадковим сплавом», адже в ній можна почути одночасно пронизливо-щемливе звучання аргентинського танго, бразильських мелодій і свінгу, традиційного французького шансону і класичних балад, вплив афро-американської культури і відгомони класичних творів великих композиторів. Але в випадковості важко повірити, якщо мова йде про музиканта, який зумів об'єднати традиції і сучасність, про одного і учня Астора П'яцолли, придумав, подібно до свого наставника і творцеві «tango nuevo», новий жанр - «new musette».

Ось уже 30 років, як Рішар Гальяно випустив свій перший альбом «Spleen» в якості бенд-лідера; ось уже тридцять років, як він відновив образ так званого «старомодного» інструменту - акордеона; ось уже тридцять років, як він досліджує різні стилі в своєму музичному плавання.

30-річчя своєї кар'єри Рішар Гальяно вирішив відзначати в компанії своїх друзів, саме тому 5 червня на сцену Великого залу Філармонії вийде Філіп Катрін - унікальний чуттєвий гітарист, який брав участь у записі найпершого альбому Гальяно.

Рішар Гальяно (акордеон, аккордіна), Філіп Катрін (гітара), Філіп Аертс (контрабас), Ханс фон Остерхаут (ударні), Габріель Мірабассі (кларнет)

«Musette у Франції - це як блюз в Америці, як танго в Аргентині. Всі ці музичні стилі з'явилися практично одночасно по всьому світу в середині ХХ століття. З'явилися завдяки змішуванню різних культур: Musette має італійські і французькі музичні коріння, танго - аргенітінскіе і італійські, блюз - це злиття африканських і американських музичних течій. Іммігранти, перебуваючи далеко від рідної землі і улюблених людей, виливали свої почуття смутку, печалі і надії в цій музиці.

І сьогодні я створюю і відтворюю New Musette, тому що відчуваю, що ця музика не може виконуватися як раніше, вона повинна звучати по-новому, саме тому я вкладаю в свою музику творчість тих, хто на мене найбільший вплив: Астор Пьяцолла, Джон Колтрейн, Біл Еванс, Клод Дебюссі ».

Рішар Гальяно

Подробиці і квитки: