Концерт за участю блискучих музикантів Ніколя Дотрікура і Мікаела Самсонова пройде в Белгосфілармоніі 10 березня

Державний камерний оркестр Білорусі, зовсім недавно відсвяткував своє 50-річчя приголомшливим святковим концертом, готовий піднести мінської публіці черговий подарунок 10 березня - нову програму, підготовлену під керівництвом головного диригента оркестру Євгена Бушкова за участю блискучих солістів - Ніколя Дотрікура (скрипка, Франція) і Мікаела Самсонова (віолончель, Білорусь-Німеччина).

У концерті вперше прозвучить Шоста соната Бетховена в обробці російського автора Єфрема Підгайці для скрипки з оркестром, а також Віолончельний концерт Гайдна і «Поема-ноктюрн» Е.Ізаі для скрипки і віолончелі з оркестром.

Найвідоміший французький музикант Ніколя Дотрікур здобув освіту у метрів скрипкового мистецтва Філіпа Хіршхорн, Міріам Фрайд, Жан-Жака Кантора, Жерара Пулі і Жана Муйер. Ніколя є лауреатом престижних міжнародних конкурсів - Міжнародного конкурсу ім. Г.Венявского в Познані, Міжнародного конкурсу музичної молоді в Белграді, Міжнародних конкурсів Р.Ліпіцера в Горіції і Дж.Б.Віотті в Верчеллі.

Ніколя Дотрікур виступає в якості соліста з таким музичними колективами як Королівський філармонічний оркестр, Симфонічний оркестр Детройта, Державний оркестр Франції, «Сінфонія Варсовія», Симфонічний оркестром Квебека, Національний оркестр Капітолію Тулузи, Філармонійний оркестр Мехіко, Белградський симфонічний оркестр, Токійський камерний оркестр, Оркестр Сінфоньетта Йокогами, оркестр-Ансамбль Канадзава, Національний оркестр Лотарингії і ін.

Виступи скрипаля проходили під керівництвом видатних диригентів сучасності - Леонарда Слаткін, Пааво Ярви, Ейвінд Гулберга Йенсена, Фабьена Габеля, Тугана Сохіев, Мікаеля Франсіса, Казукі Ямада, Денніса Рассела Девіса, Жан-Жак Канторова, Жак Мерсьє, Файкала Каруї, Вагана Мардіросян, Станісласа Лефора, Марка Фостер, а Арі ван Бика і ін.

У кращих залах світу - Вашингтон Кеннеді Центр, Еліс тюллю Холл в Нью-Йорку, Вигмор Холл в Лондоні, Концертний зал ім. П.І.Чайковського в Москві, Концертний зал «Бунка Каікан» в Токіо, Концертний зал Копенгагена, Бостонський Гарднер музей, Концертний зал Ісікава Онгакудо в Канадзава, Шіракава-Холл в Нагойя, Сендай сіті хол і ін. - публіка аплодувала виконавській майстерності Ніколя Дотрікура.

Ніколя частий гість найпрестижніших музичних фестивалів, таких як Музичний фестиваль в Ля Шез-Дьє, «Весна мистецтв» в Монако, Шопенівський фестиваль в Багатель, Музичний фестиваль «Цей божевільний день» в Токіо, Фестиваль Оранжери де Со, «Парк Флораль» в Венсенн , «Божевільний день» в Нанті, Фестиваль в Бухаресті (Румунія), Фестиваль камерної музики в Локенхаузі (Австрія), «Равін» (США), Music @ Menlo (США), «Хімедзі / Ле Пон Фестиваль» (Японія), в Сінтрі (Португалія), в Давосі (Швейцарія).

У музичному середовищі Ніколя цінують за «палку і чутливу відданість» музиці, в цілому, і скрипці, зокрема. Інтерес до джазу дозволяє Ніколя регулярно працювати з такими великими музикантами, як Жан-Марі Еке, Нелсон Верас, Жан-Філіп Вирі, Жан-Марк Жафе, Антуан Ерве, Домінік Фійон, Паскаль Шумахер, а також акордеоніст Рішар Гальяно в рамках проектів «Тангарія квартет »і« П'яццола назавжди »на відомих джазових фестивалях у Вьенні, в Марсіаке, на Півдні Тіролю, в Сан-Хавьєрі, Копенгагені, Афінах і т.д. Скрипаль також є почесним членом Товариства камерної музики Лінкольн-центру в Нью-Йорку.

У лютому 2016 року Ніколя Дотрікур був запрошений виступити в якості соліста в концерті 23-й церемонії нагородження престижної французької музичної премії «Віктуар та ля мюзік».

Ніколя Дотрікур грає на чудовій скрипці «Шато Фомброж» 1713 року Антоніо Страдіварі, яку люб'язно надав власник інструменту Бернар Магрез.

Мікаел Самсонов - один з провідних віолончелістів Європи свого покоління. Він народився в Мінську, навчався в Республіканській гімназії-коледжі при Білоруської державної академії музики (клас професора, заслуженого артиста Республіки Білорусь В.П.Перліна), закінчив аспірантуру Лондонській Консерваторії Guildhall School of Music & Drama, Вищої Школи Карлсруе і Кельна, а в 2004 - Вищої Школи Штутгарта в класі Наталії Гутман.

Мікаел удостоєний першої премії на конкурсі камерної музики Фонду Бадена (Німеччина, 2002), перших премій на міжнародних конкурсax камерної музики в Карлсруе (Німеччина, 2004) і "Marco Fiorindo" в Турині (Італія, 2008), а також премії "Luoghi di confine "all'eccellenza і спеціального призу" Artists in residence "на міжнародному конкурсі камерної музики" Gaetano Zinetti "у Вероні (Італія, 2008). У 2009 році став абсолютним переможцем міжнародного конкурсу в м Падуя (Італія).

Мікаел Самсонов виступав в кращих концертних залах Європи, Латинської Америки та Сполучених Штатів, в їх числі: зал Мегаро (Афіни), Великий Зал Московської консерваторії, Московський міжнародний Будинок музики, Колонний Зал Будинку Союзів (Москва), Зал Організації Об'єднаних Націй (Нью Йорк), Royal Albert Hall (Лондон), Salle Pleyel (Париж) та ін., а також на престижних міжнародних фестивалях: Schwetzinger Festspiele, Hambacher Musikfest, фестиваль імені Олега Кагана в Крийте (Німеччина), фестиваль Royaumont (Франція).

Виконавський стиль Мікаела Самсонова виділяється яскравою емоційністю, проникливим ліризмом і віртуозністю. В одній з рецензій газета Stuttgarter Zeitung назвала його талант "гідним захоплення". З 2004 року музикант живе в Німеччині, він працює як запрошений концертмейстер віолончелей в кращих оркестрах Німеччини - Симфонічний oркестр радіо в Штутгарті, Симфонічний oркестр радіо в Гамбурзі, Камерний оркестр землі Вюрттемберг, Симфонічний оркестр філармонії міста Штутгарт і ін., - а також виступає як соліст c провідними оркестрами Європи і в складі камерних ансамблів.

Квитки (10-20 руб.): philharmonic.by