Дві зірки. Дві красуні. дві примадонни

Еліна Гаранча і Хібла Герзмава 11 липня вперше дадуть спільний концерт в «Дзінтарі»

Дві зірки. Дві красуні. Дві примадонни, яким аплодують кращі оперні театри світу. Ось уже з десяток років імена Еліни Гаранча і Хібла Герзмава на слуху у кожного любителя музики, і їхнє перше в Європі спільний виступ стане справжньою подією літнього сезону.

Меццо-сопрано Гаранча і сопрано Герзмава могли б зустрітися в нью-йоркській Метрополітен-Опера або лондонському Ковент-Гардені, в La Scala або Wiener Opera. Будь-яка з легендарних майданчиків була б щаслива прийняти такий дует. Але ця честь випала юрмальську залу «Дзінтарі». Рік тому Еліна Гаранча дала тут блискучий концерт з Дмитром Хворостовським. Їх чекав колосальний успіх, і це поклало початок традиції - запрошувати додому, до Латвії, кращих колег по сцені. Практично друзів.

Оперні діви, що зустрілися на гала-концерті «Класика на Двірцевій» в Санкт-Петербурзі в 2014 році, відчули спорідненість душ і творчих устремлінь. Те, що Еліна - з балтійських берегів, а Хібла з'явилася на світ в жаркій чорноморської Абхазії, не поділяє їх, а лише додає яскравих фарб новому творчому союзу. Вже цієї осені Гаранча і Герзмава - принцеса Еболі і королева Єлизавета в «Дон Карлоса» Верді - стануть героїнями вистави Кшиштофа Варліковскій в Opéra national de Paris.

Однак ще раніше, 11 липня, в «Дзінтарі» прозвучать прекрасні оперні арії та дуети у виконанні Еліни Гаранча і Хібла Герзмава. Супроводжувати їх виступ буде Фестивальний оркестр під керуванням Карела Марка Шішона. У програму концерту, який проведе маестро, увійдуть твори Белліні, Верді, Бізе, Массне і інших композиторів.

Еліна Гаранча

Найкраще меццо-сопрано в історії нашої країни, Еліна Гаранча ще під час навчання в Музичній академії виконувала провідні партії в Латвійській Національній опері. Світова популярність прийшла до співачки після першого ж її появи на Зальцбурзькому фестивалі в 2003 році. Прославлений лейбл Deutsche Grammophon за 10 років випустив сім сольних альбомів Гаранча, причому три з них отримали головну нагороду звукозаписної індустрії Німеччини - ECHO Klassik Award. Еліна була двічі нагороджена Великим музичним призом Латвії (2000, 2010). У 2010-му її назвали «Співачкою року» MIDEM Classical і Musical America. Нью-Йорк і Мілан, Відень і Париж, Берлін і Лондон, Мюнхен і Барселона - жодне місто не встояв її перед її божественним голосом і неймовірною сценічної привабливістю.

Хібла Герзмава

Вона була першою з вокалістів, які зуміли не тільки перемогти на конкурсі імені Чайковського, а й взяти Гран-прі. А адже на той час Хібла Герзмава співала тільки шість років - її попереднє музичну освіту було присвячено фортепіано і органу ... Прирожденная примадонна, Хібла з ранньої молодості зв'язала свою творчу долю з Московським музичним театром імені Станіславського і Немировича-Данченка, ставши головним скарбом його оперної трупи . Голос Хібла бездоганний - це польотний, чудово забарвлене по всьому діапазону ліричному сопрано, яке приводить у захват публіку Метрополітен-опера, Паризької Національної опери, «Ковент-Гардена», La Scala, Великого театру і Маріїнки - всіх музичних будинків, яким вдається дістати Герзмава на гастролі.

Карел Марк Шішон

Головний диригент Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken Kaiserslautern і офіцер ордена Британської імперії, Карел Марк Шішон підкорює публіку дивовижною музикальністю і темпераментом. Його ангажують Метрополітен-опера, Віденська державна опера, Deutsche Oper Berlin, Bayerisches Staatsoper Munich, Teatro dell'Opera di Roma, Teatro Comunale di Bologna, Teatro Real Madrid і Gran Teatre del Liceu Barcelona, ​​він виступає з чудовими оркестрами, від Royal Concertgebouw Orchestra і London Symphony Orchestra до Російського Національного оркестру і токійського NHK Symphony Orchestra. Нашим слухачам пощастило: кілька сезонів поспіль (2009-2012) цей талановитий англієць очолював Латвійський Національний симфонічний оркестр і подарував аудиторії безліч незабутніх художніх вражень.

Організатор концерту Еліни Гаранча, Хібла Герзмава і Фестивального оркестру під керуванням маестро Карела Марка Шішона - компанія ART Forte. Концерт включений в програму заходів фонду «Балтійські музичні сезони» і проходить за підтримки Державного фонду культурного капіталу Латвії та компанії «Уралкалий». Генеральний інформаційний партнер - Перший Балтійський канал. Інформаційний партнер - портал Delfi.

Квитки можна придбати в касах концертного залу «Дзінтарі» і мережі «Biļešu Paradīze», www.bilesuparadize.lv