Казанський музей соцбита відкриває в Москві виставку «Джинси як культ»

Фото: Рустем Валіахметов

(Місто Казань KZN.RU, 19 квітня, Алсу Сафіна). 20 квітня в самому серці Москви, на Патріарших ставках, Казанський музей соціалістичного побуту відкриває виставку «Джинси як культ». Зародився в столиці Татарстану цей незвичайний проект вже широко відомий в Росії - з лютого виставка проходила в Санкт-Петербурзі , Де її відвідало понад 1 тис. Жителів і гостей Північної столиці.

Як розповів директор Музею соцбита Рустем Валіахметов, виставку «Джинси як культ» чекали в Москві вже давно. «Виставка нема про джинсах, а про епоху. Тому що джинси були не просто предметом гардеробу. У 70-ті роки вони об'єднали населення Радянського Союзу в гонитві за цією «блакитною мрією», - зазначив Р.Валіахметов. - Про джинсах мріяли все. Джинси - одне з небагатьох яскравих явищ, які могли б знову об'єднати людей ».

Зараз в Казанському музеї соцбита зібрано понад 500 «бувалих» джинсів відомих людей.

Фото: Рустем Валіахметов

Зараз в Казанському музеї соцбита зібрано понад 500 «бувалих» джинсів відомих людей, з їх емоціями, які залишили на предметах одягу, відповідаючи на питання, що для них джинси. Серед цих відомих людей - музиканти, політики, кінозірки, спортсмени.

Місцем проведення московської виставки обраний культурно-виставковий центр «Гранатний двір». «Це знакове місце. Гранатний двір був заснований в XVII столітті, а в XVIII столітті в результаті вибуху він згорів. Зараз тут буде черговий вибух, тепер емоційний. Виставка сколихне всіх », - впевнений Рустем Валіахметов.

Він пояснив, що місце вибрано не випадково - показати виставку «Джинси як культ» він хотів саме так, як вона була вперше проведена в Казані в 2011 році. Дане приміщення, за словами директора музею соцбита, нагадує місце, де була прем'єра цієї виставки. Втім, про Казані буде нагадувати не тільки це - на відкритті, як і 7 років тому, буде грати казанська група «Листя трави». У числі інших гостей - продюсер Барі Алібасов, музиканти і співаки Ігор Саруханов, Ренат Ібрагімов, Юлія Началова, Володимир Пресняков старший і Микита Пресняков, групи «Круїз», «Містер Твістер», письменник Михайло Веллер.

До слова, як зазначив Рустем Валіахметов, очікується, що письменник відвідає виставку сьогодні і залишить свої емоції з приводу джинсів. На виставці буде представлено 50 джинсів з історією. Одним із знакових експонатів - джинсова куртка Йосипа Бродського, яка зберігається в Казані і після московської виставки повернеться в столицю Татарстану. У числі експонатів - джинси міністра культури Росії Володимира Мединського, а також джинси, підписані Президентом Татарстану Рустамом Мінніхановим. Варто відзначити, що глава республіки подарував організаторам музею касетний магнітофон . Джинсова колекція постійно поповнюється - незабаром Казанський музей соцбита чекає джинси, підписані всесвітньо відомим кутюр'є П'єром Карденом.

Експозиція виставки розгорнеться на площі близько 400 кв.м. Відвідувачі зможуть побачити близько 1 тис. Експонатів, серед них крім джинсів - магнітофони і програвачі, старі гітари з автографами відомих музикантів, ремені, значки, плакати, фотографії, вінілові диски, які на відкритті зазвучать на програвачах «Акорд», «Романтик» та «Електроніка». Крім того, на виставці буде представлений одяг і взуття - кросівки, футболки, верхній одяг і т.д. - всі бажаючі зможуть приміряти радянський гардероб і сфотографуватися в цьому одязі.

Виставка триватиме 2 місяці. Після нього планується проведення фестивалю джинсового культури.