Жовтневий палац (Міжнародний центр культури і мистецтв)

На центральній площі Києва, на узвишші, привертаючи увагу стрункими білими колонами, гордо височіє Жовтневий палац (раніше Міжнародний центр культури і мистецтв). Не можна уявити площа незалежності без цього фундаментального будівлі.

З 22 серпня 1838 року в цьому будинку розмістився Інститут шляхетних дівчат. До цього Інституту належало іншу будівлю (будинок фельдмаршала Остен-Сакена). Пізніше (з 1838 по 1842 рік) архітектором В.І. Беретті було побудовано власну будівлю, з прибудовою, яка поєднала основний корпус переходом на другому поверсі. Заклад було закритим, випускниці отримували право працювати виховательками в купецьких і дворянських сім'ях. Сучасником ця будівля відомо як Міжнародний центр культури і мистецтв. В його будинку часто проводять фестивалі і конкурси, його сцена знайома професійним і самодіяльним артистам. Вона відома за межами України артистам з Росії, Грузії, Білорусі, Естонії, Литви, Молдови.

Бібліотека Міжнародного центру налічує понад 70 тисяч примірників. У стінах будівлі проводяться різні зустрічі з державними та громадськими діячами, організовуються семінари та з'їзди, розташовуються виставки, святкуються ювілейні дати. Гастролюють музичні колективи, театральні трупи, популярні співаки та артисти облюбували концертний зал Жовтневого палацу.

Адреса: вул. Інститутська, 1
Телефон: +38 (044) 278 78 92, +38 (044) 279 15 82
Як дістатися: найближча ст. метро Майдан Незалежності.

дивіться інші палаци Києва на нашому порталі.