Державний Російський музей - Оглядова екскурсія- Михайлівський палац

Звичайно, не всі картини музею знаходяться в самих залах. Ті, що не показані в залах, можна подивитися в розділах про художників (праворуч)

У залах і вестибюлях знаходяться скульптури, які також можна подивитися.

Основна будівля Російського музею - Михайлівський палац Основна будівля Російського музею - Михайлівський палац.
Тут зібрана велика частина колекції музею.

Автором проекту і будівельником палацу був архітектор Карл Россі (1777 - 1849) - геніальний зодчий, творець найбільших архітектурних ансамблів в стилі ампір, які завершили забудову центральної частини Петербурга у другому - третьому десятилітті XIX століття. Саме вони задають архітектурний масштаб і ритми, співмірні і співзвучні широкому рівнинному простору, "Неви державному теченью", протяжним грядках невисоких хмар над північною столицею.

Саме вони задають архітектурний масштаб і ритми, співмірні і співзвучні широкому рівнинному простору, Неви державному теченью, протяжним грядках невисоких хмар над північною столицею

І справжня перлина серед них - містобудівний комплекс, центром якого став Михайлівський палац. Архітектору вдалося досягти тут надзвичайно гармонійності поєднання палацу з ландшафтним і архітектурним оточенням.

Здійснивши корінне перепланування великій території, до того лише частково забудованої дерев'яними оранжереями Третього Літнього саду, що примикав до збудованого двома десятиліттями раніше Інженерного замку Павла I, Россі зв'язав Михайлівській вулицею площа перед будівлею палацу з центральною магістраллю міста - Невським проспектом, відкривши тим самим дивно ефектний вигляд на головний палацовий фасад зі струнким і витонченим восьмиколонним портиком коринфського ордера.

Зовнішній вигляд головної будівлі і західного флігеля палацу - це та дещиця, що збереглося до наших днів практично без змін.

Головна решітка перед фасадом Михайлівського палацу була відлита на чавун казенному заводі. Прикраси решітки, виконані по малюнку Россі, були замовлені в жовтні 1823 року знаменитому тоді майстру Бауманн. Прикраси складаються з двоголового орла, 18 списів, 360 великих і 36 малих пік, що призначалися для решітки, воріт і хвірток.

А за воротами - площа Мистецтв. У 1946-1948 була проведена реконструкція площі, реставровано фасади будівель, розбитий сквер (арх. Н.В.Баранов і ін.), В центрі якого встановлено пам'ятник О.С.Пушкіну (бронза, граніт, 1957, скульптор М.К. Аникушин, арх. В.А.Петров).

Коли будете розглядати панораму, збільште ворота і побачите пам'ятник О.С.Пушкіну

Отже, запасіться часом - починаємо нашу велику екскурсію