Будинок культури залізничників станції Горький-Сортувальний

Будинок культури залізничників станції Горький-Сортувальний був відкритий в серпні 1956 року.

Спочатку це був просто Клуб (його досі так і називають жителі селища). І навіть прилегла до його території вулиця носить назву Клубна.

Поступово клуб придбав статус Будинку культури, а тепер - Палацу культури. На даний момент це найважливіше підрозділ Центрального Палацу культури залізничників .

Зал на 460 місць, численні гуртки та творчі об'єднання, в тому числі:

• хор ветеранів Горьківської залізниці
  • вокальний ансамбль «Провінція»
  • ансамбль народної пісні «Зіронька»
  • дитячий колектив естрадної пісні і танцю «Домисолька»
  • гурток східних танців
  • ізостудія

У творчих колективах Палацу займаються люди від чотирьох до вісімдесяти років.

Це історично сформований місцевий культурний центр, де працюють і проводять дозвілля талановиті, енергійні люди.

А ще перед будівлею Палацу є мальовничий скверик з фонтаном, улюблене місце прогулянок жителів селища ... Правда, фонтан працює тільки пару раз на рік - на День Перемоги і День залізничника. Але у вас є можливість побачити це унікальне видовище на фото.

У 2012 році пройшла реконструкція будинку культури. Змінився і його зовнішній вигляд - будівля з теплого рожевого стало холодним сірим.

2010-2012 рр.

У 2014 році в будівлі колишнього Будинку культури залізничників станції Горький-Сортувальний, що припинив свою роботу в цій якості, відкрився Інженерний центр Горьківської залізниці. Він повинен стати основною сполучною ланкою між регіональними навчальними центрами, вузловими кабінетами технічного навчання підприємств, забезпечивши єдину систему і високий рівень проведення технічного навчання для працівників усього полігону залізниці.

Інженерний центр складається з п'яти основних тематичних блоків: «Великий конференц-зал», «Лекційний зал», «Комп'ютерний зал», «Виставково-лекційний зал» і «Музей історії і розвитку Горьківської залізниці (Нижній Новгород)» .

Май 2015 року

15 липня 2016 року в Нижньому Новгороді відкрилася XII Асамблея начальників залізниць. Спеціально до цієї події керівництво Горьківської залізниці провело серйозну реконструкцію території біля Інженерного центру ГЖД. Площа безпосередньо перед будівлею заасфальтували, замостили плиткою прогулянкові доріжки навколо фонтану, а сам фонтан - повністю, включаючи дно - облицювали гранітом. Змінився і декор фронтону - замість стоїть біля перону швидкісного поїзда з'явилася нова емблема.

На щастя, на відміну від площі навколо пам'ятника воїнам-залізничникам , Ця територія не зазнала настільки кардинальних змін, дерева майже не постраждали, ось тільки мальовничі клумби з квітами пропали. Зате діти встигли задовго до дня ВДВ насолодитися купанням в "басейні імені Леніна", як іноді жартівливо називають місцеві жителі працює лише два дні на рік фонтан, побудований на місці, де колись стояв традиційний пам'ятник В.І. Леніну. До речі, після реконструкції фонтан став працювати набагато частіше. Уже кілька уїк-ендів поспіль мешканці мікрорайону рятуються від спеки, прогулюючись біля діючого фонтану і милуючись веселкою, раз у раз виникає в блискучих водних бризках.

Тетяна Шепелєва. Август 2016 року