Відкритий внутрішній двір бізнес-центру Романов двір - унікальна концепція в центрі Москви

Чи не відгороджуватися парканом, а, навпаки, відкрити і облаштувати територію бізнес-центру, зробивши її доступною і для відвідувачів, - таку концепцію вибрала компанія RD Group при будівництві третьої черги   БЦ «Романов двір»

Чи не відгороджуватися парканом, а, навпаки, відкрити і облаштувати територію бізнес-центру, зробивши її доступною і для відвідувачів, - таку концепцію вибрала компанія RD Group при будівництві третьої черги БЦ «Романов двір» .

Треба сказати, що цей бізнес-центр, розташований в 500 м від Кремлівських стін, відкрився в 1996 р і став одним з перших висококласних офісних центрів Москви.

Мохова, Велика Нікітська вулиці традиційно приваблюють туристів і відпочиваючих жителів столиці. Тепер їх ряд поповнила ще одна прогулянкова зона, що отримала назву Алеї Романов, яка повинна стати новим центром тяжіння для городян. Так у міста з'явився новий майданчик для проведення культурно-мистецьких заходів, концертів, майстер-класів, студентських ініціатив і ділових програм.

Схема Алеї Романов

Церемонію відкриття відвідав Марат Хуснуллін, заступник мера Москви в уряді Москви з питань містобудівної політики і будівництва, зазначивши оригінальність і актуальність подібних проектів для міста. Ні за витонченістю архітектурних рішень, ні за вкладом в історію містобудування столиці немає аналогів бізнес-центру «Романов двір».

Церемонія відкриття третьої черги БЦ «Романов двір»

Концепція, розроблена бюро «Попов і архітектори», передбачає органічну інтеграцію нових площ в сформований архітектурний ансамбль району та збереження культурно-історичної спадщини міста. Усередині ж будівля відповідає всім сучасним вимогам організації робочого простору і безпеки. «Візитною карткової» об'єкта стала реалізація ідеї суспільно-доступної зони всередині кварталу.

Прогулянкова зона на території БЦ «Романов двір»

Так, все дійсно так - вуличний простір по периметру бізнес-центру є не тільки орендарям престижного комплексу, але і будь-яким городянам і туристам. Тут можна відвідати відреставрований Храм Знамення ікони Божої Матері або музей-квартиру К. А. Тімірязєва, яка до сих пір зберігається в незайманому вигляді такою, якою її свого часу залишив вчений і зберегла його дружина. Приємно і просто прогулятися по Алеї Романов, де планується влаштовувати регулярні фотовиставки, в грудні, наприклад, можна побачити роботи на урбаністичну тематику «Будівлі, місця і події, які змінюють Москву на краще».

У фотовиставці взяли участь відомі бізнесмени і урбаністи, державні діячі та студенти, а так само прості городяни

Основний майданчик, оснащена всім необхідним для організації заходів і ярмарків, а так само створені комфортні умови не тільки для відпочинку, але і роботи - проведено Wi-Fi, ландшафтне озеленення, а в теплу пору року тут поставлять столи і стільці. Веде сюди широкі сходи, оснащена вуличним ескалатором, що працюють і в холодну пору року при температурі до-25С.

Загальна площа комплексу становить 51 500 кв. м, з третьою чергою було здано 8000 кв. м офісних приміщень. На сьогоднішній день в комплексі вже функціонують і офісна, і торгово-розважальна складові. Є кілька кафе і ресторанів, відділень банків, кінотеатр, фітнес-центр з басейном та інші затребувані сервіси. В рамках реконструкції 41го кварталу в 2012 році відкрилася гастрономічна вулиця Алея Романов, верхні поверхи якої зайняли апартаменти бізнес-класу. Так само на території комплексу існує невеликий музей, де розміщені археологічні знахідки, виявлені в результаті реконструкції.

Експозиція археологічних знахідок

Невимушена обстановка, що виникає завдяки взаимопроницаемость комплексу та прилеглої території, не позначається на якості офісної складової - вони як і раніше відповідають отриманому в 2013 р сертифікату «Very Good» від BREEAM in Use International, а в серпні 2014 р оцінку «Excellent» отримала керуюча компанія бізнес-центру RD Management. Особливо вражаючими тут, мабуть, будуть приміщення з панорамним видом на Храм і Кремль, звідки так само можна спостерігати за перехожими по Алеї Романов пішоходами і дозвільної суєтою на площі. Природно, такий варіант розрахований на великі й заможні організації, що мають бюджет на престижну локацію і преміальний рівень бізнес-центру.

Панорама, що відкривається з офісу

Чи варто говорити, що БЦ «Романов двір» - зразок старанності і сміливості, не тільки що зважився, але і реалізував задуману унікальну концепцію. Свого часу за цим об'єктом закріпилася репутація не тільки якісної офісної майданчики, а й престижного місця для проведення ділових програм і заходів. А ось наскільки створення нового культурно-дозвіллєвого центру тяжіння виправдає очікування і буде користуватися попитом, покаже час, і багато в чому успіх проекту буде залежати від його підтримки керуючою компанією.