Старий англійський двір в Зарядье відкрили для відвідувачів

Фото: прес-служба Музею Москви

Старий англійський двір на Варварка відкрився для відвідувачів після реставрації, повідомляє "Інтерфакс" .

Фахівці відреставрували фасади, віконні заповнення і внутрішній інтер'єр будівлі. Повністю замінено покрівлю, інженерні системи, а на горищі створені додаткові місця для технічних потреб музею.

Палати Старого англійського двору на Варварка - пам'ятник історії і архітектури XVI-XVII століть. У 1556 році Іван Грозний віддав англійським купцям білокам'яні житлові палати для безмитної торгівлі.

Англійська двір є найстарішим в Москві офіційним представництвом іноземної держави. Екскурсія по ньому дає повне уявлення про життя і побут торговців з єлизаветинської Англії на Русі. Головна будівля садиби стало називатися "старим" в 1636 році, коли купці придбали ще одне подвір'я - Новий Англійська двір в Білому місті, у Іллінський воріт.

Посилання по темі

Як раніше повідомляла директор музею Аліна Саприкіна, сьогодні експозиція збагатилася новими документами, копіями предметів побуту, старовинними меблями і справжніми речами, знайденими під час археологічних розкопок в Заряддя.

Головна прикраса будинку - Казенна палата. Тут проходили збори торгових агентів, ділові прийоми, влаштовувалися бенкети і зберігалася купецька скарбниця. Музей планує відновити проведення тут концертів старовинної музики - акустика дозволяє.

У реконструйованих палатах будуть проводитися різноманітні дитячі освітні програми, що розширюють уявлення школярів про історію та культуру Московської Русі. На 2016 рік - перехресний рік мови і літератури Великобританії та Росії - запланована низка заходів, присвячених Вільяму Шекспіру.