Відеомоніторинг допомагає контролювати ситуацію зі снігом в Києві - Кличко

Міський оперативний штаб з ліквідації надзвичайних ситуацій буде працювати в цілодобовому режимі для негайного вжиття заходів під час снігопадів. І контролювати ситуацію допоможе система відеоспостереження.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час робочого візиту в Центр організації дорожнього руху по забезпеченню роботи Київського міського оперативного штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій при ускладнених погодних умовах.

Кличко нагадав, що в рамках діяльності Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА в Центрі організації дорожнього руху створена оперативна група, яка займається забезпеченням скоординованої роботи представників ГСЧС, поліції і комунальних служб. Зокрема, група здійснює моніторинг місцезнаходження та режиму роботи снігоприбиральної техніки за допомогою GPS-трекерів.

Віталій Кличко зазначив, що на сьогодні близько 500 GPS-трекерів встановлені на комунальну спецтехніку, в тому числі і снігоприбиральну, за пересуванням якої можна спостерігати на окремому сайті.

Мер Києва безпосередньо в штабі в реальному часі зміг проконтролювати роботу техніки на Європейській площі: "Ми можемо в онлайн-режимі отримати інформацію по кожному району, по кожному ДЕУ. Ви неодноразово бачили, що під час снігопадів ми виїжджали і контролювали місцезнаходження техніки. Зараз не потрібно постійно їздити. за пересуванням техніки ми можемо спостерігати як по карті, так і завдяки камерам відеоспостереження ". Мер зазначив, що інформацію про місцезнаходження техніки можуть бачити і кияни.

Система також дозволяє щопівгодини проводити відеомоніторинг дорожньої ситуації на 23 найбільш складних спусках і підйомах і інформувати відповідні служби у разі ускладнень. Також здійснюється організація чергування автомобільних евакуаторів на найбільш складних ділянках для забезпечення прибирання снігу.

Кличко зазначив, що станом на сьогоднішній ранок на вулиці Києва виведені 453 одиниці техніки. "Вся техніка на вулицях, в режимі очікування в різних районах міста. І готова приступити до прибирання снігу", - сказав він. Крім того міський голова нагадав, що в місто припинений в'їзд великовантажного транспорту. Для водіїв таких машин облаштовані пункти обігріву на в'їздах в місто.

Для водіїв таких машин облаштовані пункти обігріву на в'їздах в місто

Мер підкреслив, що система працює в рамках Smart City. Він нагадав, що в столиці встановлено вже 6 тисяч відеокамер, а до кінця цього року їх повинно бути більше 10 тисяч. І це дозволяє отримувати оперативну інформацію про ситуацію в місті.

За словами Віталія Кличка, система також буде використовуватися після вступу в силу закону про парковках, щоб припинити хаотичне паркування в місті.

Також в рамках ініціативи Kyiv Smart City Київська міська державна адміністрація спільно з Управлінням патрульної поліції в місті Києві та навігаційним сервісом Waze почали партнерську програму для ефективного управління міським трафіком, поліпшення комфорту і безпеки на дорогах Києва із залученням комунальних, дорожніх і аварійних служб, поліції. Вже сьогодні йде взаємний обмін інформацією для оптимізації дорожньої ситуації в місті, актуалізації змін у схемі руху з метою ефективного реагування служб на різні проблеми. В тому числі, карту перекриттів доріг в Києві будуть оновлювати безпосередньо працівники Патрульної поліції.