Акція "Ніч музеїв" пройде в 12 парках Москви

Фото: портал Москва 24

Дванадцять столичних парків приєднаються до акції "Ніч музеїв", яка пройде з 19 по 20 травня. Темою 2018 року стали "Шедеври із запасників". У 11 парках безкоштовні заходи пройдуть з 18:00 до 00:00, в "Музеон" гостей чекають з 16:00.

"Багато столичні парки мають унікальну історію та самі по собі є музеями під відкритим небом. Крім того, на їх території розташовані виставкові комплекси з тимчасовими і постійними експозиціями", - цитує прес-службу департаменту культури портал мера і уряду Москви.

Парадна хода стрільців проведуть в "Зарядье" з 18:00 до 00:00. Учасники в костюмах зразка XVI - початку XVIII століття виконають урочисте шикування та розведення похідним строєм. Зустріти стрілецький караул можна буде у підземного музею і біля Китайгородської стіни. Вахту нестимуть і у Знам'янського собору. Стрільці проведуть майстер-класи і навчать гостей відливати сувенірні кулі зі свинцю в спеціальній жаровні, писати гусячими перами і робити тропічних ляльок.

У Парку Горького в той же час можна буде безкоштовно сходити на виставку "Парк Горького. Початок", де гостям розкажуть про вигляд зони відпочинку в 1930-х роках. Відвідувачам представлять креслення перших альтанок і павільйонів і нереалізований план затоплення "Лужників". Архівні фото можна буде розглянути за допомогою стереоскопа.

На оглядовому майданчику на даху головного входу пройде карнавал, присвячений першому свята, який відбувся в парку в 1935 році. Із запасників дістануть костюми, які в різні роки використовувалися на заходах у парку. Приміряти і зробити в них яскраві фото зможуть всі бажаючі.

Які нововведення чекають москвичів на акції "Ніч музеїв"

В "Музеон" з 18:00 відкриють вернісаж сучасного мистецтва, на якому представлять свої роботи молоді художники. Виставку проведуть під живу музику. Хранителі парку мистецтв дістануть із запасників раніше не виставлялися експонати та проведуть зустріч з їх авторами - Геннадієм Красношликовим і Андрієм Плієвим. О 19:00 гостей почнуть вчити ліпити портрет з натури скульптора Сергія Душки.

"Музеон" підготував дві екскурсії. О 16:00 від головної арки Парку Горького стартує екскурсія "Правдиві історії Алеї вождів", де відвідувачам розкажуть про пам'ятники радянських лідерів. А о 18:00 на Кримській набережній навпроти пам'ятника Петру I почнеться прогулянка під назвою "Від Петра Першого до пушкінських героїв Ненудного саду". Учасники дізнаються про битви у Кримського броду, на місці якого побудований міст. Гіди розкажуть про те, як будувався павільйон Центрального будинку художника (ЦДХ), і покажуть скульптури під відкритим небом.

У садибі Воронцове о 21:00 проведуть екскурсію з ліхтариками. Там розкажуть про легендах старої садиби і визначні пам'ятки пара.

Єдиний в столиці французький парк можна буде побачити в "Кусково". Прогулянки там проведуть з інтервалом в 15 хвилин. Збір груп - близько екскурсійного відділу в кухонному флігелі. Всі павільйони садиби Голландський будиночок і Ермітаж відкриють для відвідувачів. Зайти можна буде і в Американську і Велику кам'яна оранжереї.

"Царицино" підготував програму для любителів джазу. Там на ступенях Великого палацу виступлять два колективи. Повний список парків, де пройде акція можна побачити тут .

У 2018 році в акції "Ніч музеїв" візьмуть участь 200 майданчиків. Головними стануть Музей Москви, Музей Володимира Маяковського та музей-заповідник "Царицино". А по всій Росії пройдуть близько 1,5 тисячі заходів .