У Брюсселі вперше проходять дні українського кіно (фото)

Захід проходить в міжнародному мистецькому центрі BOZAR / Фото Ірина Сомер, УНІАН

Як передає власний кореспондент УНІАН, захід проходить в міжнародному мистецькому центрі BOZAR 23-24 січня.

Відкрив показ фільм Олеся Саніна "Поводир". У перший день також були показані фільми Олега Сенцова "Гамер", документальний фільм Олександра Течинського, Олексія Солодунова і Дмитра Стойкова про події на Майдані взимку 2013-2014 років "Все горить".

У неділю будуть представлені фільми Мирослава Слабошпицького "Плем'я" , Дзиги Вертова "Одинадцятий" і мультиплікаційна серія відомих "Козаків".

Відкриваючи фестиваль, представник компанії "Артхаус Трафік" Денис Іванов зазначив, що показ українських фільмів - це перше такого роду подія в Брюсселі. "Вони (фільми) - про свободу, про різного роду волі - від артистичної свободи до справжньої свободи. Це дуже різні фільми", - підкреслив він.

Читайте також Українець очолив список найбільш сміливих режисерів 2015 року - ЗМІ

Керівник Держкіно Пилип Іллєнко зазначив, що ця подія "дуже важливе". "Я переконаний, що дипломатія культури - найбільш ефективний шлях відкрити країну світу, і я думаю, що ви, коли побачите ці фільми, зможете познайомитися з українською душею і зможете зрозуміти, хто ми такі, звідки ми прийшли, куди ми йдемо і чому ми робимо те, що ми робимо. ви відкриєте України для себе, і я сподіваюся, що це відкриття буде цікавим досвідом, і ви відвідаєте нашу країну ", - сказав він.

Представник компанії "Артхаус Трафік" Денис Іванов і керівник Держкіно Пилип Іллєнко / Фото Ірина Сомер, УНІАН

У коментарі агентству УНІАН виконуючий обов'язки голови місії України при НАТО Єгор Божок висловив переконання, що такі заходи повинні проводитися і купувати динаміку. «За останні пару років Україна і українців стали відрізняти від інших, але, на жаль, зараз Україна знають крізь призму негативних подій. Тому хотілося б, щоб Україна знали як багату духовно, багату творчо і культурно націю. Тому такі заходи повинні проводитися, щоб створити правильний і справедливий образ України в Європі », - переконаний український дипломат.

Глядачі, які прийшли на перегляд українських фільмів, а їх було багато (зал був повністю заповнений), також вважають, що це цікавий захід. «Я думала, що це буде хороша можливість, адже не так часто ми говоримо про Україну в Європі, а це культурний захід. Це цікаво », - сказала італійка, яка працює на європейські інститути. Її підтримав громадянин Німеччини: «Я ніколи не бачив українських фільмів і думав, що це має бути цікавим, тому що це країна, якій, насправді, немає на нашій культурній карті». Обидва побажали не називати своїх імен.

Глядачі, які прийшли на перегляд фільмів / Фото Ірина Сомер, УНІАН

Українка Мар'яна Семеняк, працівник організації AEGEE, яка також прийшла на захід, переконана, що показом українських фільмів в центрі BOZAR «можна пишатися». «Спочатку ми переживали, чи буде це цікаво глядачеві в Бельгії, але квитки повністю розпродані, і в залі не буде місця, де сісти. Українські фільми досить специфічні - у нас немає легких комедій, у нас більш важче кіно, але це те, чим живе Україна, і це те, що ми можемо показати », - сказала вона.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter