Тетянин день 2018: коли і куди піти в Києві на день студента

5. Фан-бар Банку
  6. Антікінотеатр Rockfellow на Андріївському
  7. Boom Boom Room

В Україні Тетянин день більше відомий, як День студента. Цей "професійне" свято всієї молоді має свої традиції. Наприклад, зібратися всією групою в якомусь затишному місці і добре повеселитися.

Кожен рік 25 січня молодь відзначає День студента, для всіх інших же це свято зветься Тетянин день. Насправді, це церковне свято зі своїми особливими традиціями і прикметами, під час якого вшановується покровителька студентів - святая Татія Римська. Загалом, без короткої історії не обійтися.

Історія свята і традиції

У народі є приказка: "У день Тетяни студенти п'яні". Знаєте, як вона з'явилася? Справа в тому, що свята Тетяна до XVIII століття зовсім не вважалася покровителькою всієї наукового молоді, церква її визнала мученицею, так як дівчина піддавалася тортурам через віру ще в III столітті. А ось покровительці студентів її зробила імператриця Єлизавета, тому День студента в Тетянин день відзначають тільки в Україні і Росії. Скоротимо довгу історію: Єлизавета в день Тетяни, 12 (25) січня 1755 року, підписала Указ про відкриття першого університету в Москві. Через століття Микола I видав ще один Указ, в якому розпорядився, щоб в Тетянин день відзначали не день відкриття університету, а День студентства, причому по всій імперії. Так Тетянин день став Днем студента з головною традицією - веселощами для всіх студентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День святого Валентина: історія і традиції свята

А тепер повернемося в наш час і перейдемо до більш веселому і хвилюючого багатьох питання - куди піти на День студента.

Ми знаємо точно, що в вечір 25 січня всі кафе, паби, бари будуть битком набиті: компаній студентів буде більше, ніж закоханих парочок в День святого Валентина. Тому рекомендуємо заздалегідь вибрати місце і забронювати столик, інакше залишитеся на вулиці, а зараз досить холодно.

Druzi Cafe

Цілком очевидний вибір: з друзями в "Druzi". Кафе невелике і дуже атмосферний, знаходиться на першому поверсі в Dream Hause. Тут є безліч настільних ігор, тому веселій компанії, яка хоче весело провести час, в кафе сподобається. Крім того, в Druzi Cafe готують досить різноманітні страви - від американських бургерів і сендвічів до борщу з дерунами. Ціни вище 70 грн, але в День студента можна собі дозволити багато чого.

Кнайп-клуб Купідон

Клуб, який позиціонує себе як "останній притулок інтелігентної молоді". І тут справді можна зустріти багато творчих особистостей дисидентської зовнішності. У клубі, незважаючи на назву, не грають діджеї, не танцюють галасливі компанії і не ллється алкоголь рікою. Зате грають різні українські андерграунд-групи. Там можна зустріти і Жадана, і Вакарчука. Особливий шик - відсвяткувати на Амурі Тетянин день.

клуб Форсаж

А це вже клуб в звичному розумінні. Знаходиться в близькості від НАУ, тому віковий поріг "тусуються" рідко перевищує позначку в 25 років. Тут прийнятні ціни на вхід (в залежності від дня тижня коливаються від 50 до 80 грн) і в барі. Незважаючи на демократичність закладу, діє фейс-контроль і дрес-код. У трениках, толстовці і кросівках не пропустити, так що Suit up!

Фан-бар Банку

Концептуальний бар з досить демократичними цінами, що для студентів - то, що потрібно. У закладі напої та закуски подаються в традиційних скляних банках, як ми часто бачимо в американських серіалах. Славиться бар авторськими коктейлями, міцними наливками з різними смаками і іншим оригінальним алкоголем. Ціни від 30 гривень за шот і 30 гривень за закуски.

Антікінотеатр Rockfellow на Андріївському

Звичайно, це нетрадиційне місце для святкування дня студента, але, все ж, смаки - різні. Rockfellow - це перший антікінотеатр в Києві і Україні. Зараз в столиці є два таких заклади: на Андріївському узвозі (вул. Боричів тік, 30/32) і в Михайлівському провулку, 10/2. Тут можна орендувати один з шести залів, щоб разом з компанією до 17 осіб приємно провести час, подивитися кіно, спортивні трансляції, пограти в комп'ютерні, на Xbox, і навіть заспівати в караоке. І головне -з собою можна принести не тільки улюблений фільм або гру на пристрої зберігання даних, але і їжу з напоями. Працює до останнього клієнта. А ціна за оренду залу на 2 години - 250-850 грн, незалежно від кількості осіб (але в розумних межах - до 17).