MAK - Музей прикладного мистецтва, Відень

© WienTourismus / Lois Lammerhuber

Дизайну в Музеї прикладного та сучасного мистецтва MAK приділяється особлива увага. Тут до уваги публіки представлені експонати, починаючи з епохи середньовіччя і до наших днів. Експонуються вироби зі скла та порцеляни, срібла і текстилю, а також меблі. Тут Ви побачите безцінні роботи майстрів художнього промислу Віденських майстерень, меблі з гнутої деревини фабрики «Тоне» і вершини мистецтва віденського модерну, серед яких позолочений ескіз фриза для палацу Стокле в Брюсселі роботи Густава Клімта.

Віденські стільці фабрики «Тоне», донині використовуються в інтер'єрах Віденських кафе, і м'які крісла від середньовіччя і до наших днів ваблять гостей спокусою, щоб на них в буквальному сенсі сидіти. Дивани в стилі Бидермайер в рожевих, жовтих або червоних тонах вражають своєю несподіваною забарвленням, оскільки через своїх простих, чітких форм Бидермайер уславився колискою дизайну.

Найвища якість і неординарність дизайну виробів зі скла, порцеляни, срібла і текстилю демонструють також засновані в 1903 році Йозефом Хофман і Коломаном Мозером Віденські майстерні. Кований срібний сервіз Хофманна або чорно-біла ваза викличуть захоплення не тільки у шанувальників модерну. У листопаді 2012 року в Музеї прикладного мистецтва (MAK) буде представлена ​​нова концепція музейної експозиції «Відень 1900», присвяченій розвитку віденського декоративно-прикладного мистецтва з 1890 по 1938 рік. Три виставкові зали розкажуть його історію, починаючи від пошуку сучасного стилю і закінчуючи виникненням власного віденського стилю і конфронтацією віденського і міжнародного стилю, аж до захоплення влади в Австрії націонал-соціалістами.

Ще одна новинка - експозиція музею MAK «Азія», в якій буде представлений китайський фарфор, японські лаковані вироби та шаблони для фарбування. Навесні 2014 року було відкрито нову експозицію килимів в музеї MAK. Нова лабoраторія дизайну в музеї MAK на території колишньої навчальної колекції площею 2 000 м проведе паралель між мистецтвом і повсякденним життям. Сучасне мистецтво Дональда Джадда, Джеймса Таррелла і ін., А також 12 диванів Франца Веста, дадуть уявлення про художні твори аж до наших днів. Молодий, неординарний дизайн на винос чекає вас в дизайнерському магазині «MAK Design Shop». Після огляду експозицій музею обов'язково варто відвідати ресторан «Salonplafond» в Музеї прикладного мистецтва.