«Визначні та пам'ятні дати Омського Прііртишья» на 2018 рік

Вийшло у світ чергове щорічне видання Омської державної обласної наукової бібліотеки імені А. С. Пушкіна - «Визначні та пам'ятні дати Омського Прііртишья» на 2018 рік . В цьому році багато знаменних дат пов'язано зі 100-річчям початку Громадянської війни в Росії, в тому числі з подіями в Омському Прііртишье.

У календар включені наступні дати: 100-річчя з дня початку Мар'янівський боїв з білочехами і Гагарінського бою, 100 років з часу створення тимчасового органу всеросійської влади - Уфімської директорії, 100 років від дня державного перевороту в Омську і проголошення А У календар включені наступні дати: 100-річчя з дня початку Мар'янівський боїв з білочехами і Гагарінського бою, 100 років з часу створення тимчасового органу всеросійської влади - Уфімської директорії, 100 років від дня державного перевороту в Омську і проголошення А. В. Колчака Верховним Правителем , 100-річчя збройного повстання 22 грудня 1918 в Омську і інші.

Основне місце у виданні присвячено ювілейним датам з дня народження видатних людей, чия біографія пов'язана з Омському; всього їх близько 280. У їх числі Герої Радянського Союзу і Герої Соціалістичної Праці, кавалери трьох орденів Слави, державні і політичні діячі, вчені, конструктори, інженери, лікарі, письменники, художники, архітектори, журналісти та інші представники найрізноманітніших професій. Серед ювілеїв установ слід згадати 140-річчя Омського державного історико-краєзнавчого музею, 100-річчя Омського державного аграрного університету ім. П. А. Столипіна, 60-річчя з часу заснування Омського відділення Спілки журналістів Росії і 25-річчя з часу створення Омського відділення Спілки російських письменників і багато інших.

У 2018 року виповнилося б 75 років від дня народження незмінного голови омського відділення Союзу російських письменників А. Е. Лейфер, який пішов з життя в 2017 р В травні 2018 р виповнюється 280 років з часу початку будівництва (тисячі сімсот шістьдесят вісім) на правому березі р. Омі Нової (другий) Омської фортеці. Цікаво, що сам календар у 2018 році відзначає свій 50-річний ювілей.

Для того щоб зорієнтуватися в календарі, можна скористатися покажчиком персоналій і предметно-тематичним покажчиком. Познайомитися з виданням можна тут .