«Галюциногенні гриби» від Сальвадора Далі прибутку в Єкатеринбург

30 березня 2011 13:37 30 березня 2011 13:37   Виставка робіт Сальвадора Далі відкриється сьогодні, 30 березня, о 17:00 в Музеї історії Єкатеринбурга

Виставка робіт Сальвадора Далі відкриється сьогодні, 30 березня, о 17:00 в Музеї історії Єкатеринбурга. Експозиція організована в рамках року Іспанії в Росії, повідомили в Управлінні культури Адміністрації міста Єкатеринбурга.

На виставці буде представлено близько 70 експонатів, серед яких скульптура і кераміка, листи із знаменитих графічних серій.

«Шедеври Сальвадора Далі» - це арт-проект уральського колекціонера Олександра Шадріна. Його колекція, в яку входять знамениті літографії «Галюциногенні гриби», «Гермафродит», «Жінки-квіти», «Космічний слон», «Незаймана і носоріг», «Равлик», «Сяючі часові», вважається найбільшим приватним зібранням робіт Далі в світі. Виставка готувалася більше восьми років - з 1998 по 2006 роки. представлені роботи були придбані у Бенджаміна Леві, колишнього юриста художника, якому належать музеї Далі в Парижі, Лондоні і Венеції.

Іспанський художник Сальвадор Далі (1904-1989) є культовою фігурою мистецтва ХХ століття. «Маг снів, фантазій і галюцинацій», Дали міцно увійшов у свідомість багатьох поколінь як «король сюрреалізму». За своє творче життя, що тривала більше шести десятиліть, він створив близько двох тисяч живописних творів, залишив серйозне літературну спадщину - поеми, нариси, багато займався прикладним мистецтвом, працював в галузі графіки, скульптури, сценографії та ювелірної справи.

Ключові слова: виставка , музей історії Єкатеринбурга , Сальвадор Далі , управління культури адміністрації Єкатеринбурга