Акт сюрреалізму. Сальвадора Далі дістануть з труни

Іспанський суд призначив ексгумацію останків художника. Цього домоглася мешканка Жирони, яка запевняє, що вона дочка Далі. Чи може можливе визнання батьківства викликати переділ спадщини метра сюрреалізму? Іспанський суд призначив ексгумацію останків художника

Марія Пілар Абель, яка стверджує, що є дочкою іспанського художника Сальвадора Далі. Фото: Juan Medina / Reuters

Оновлене 11:08

Суд першої інстанції 11-го округу Мадрида ухвалив провести аналіз ДНК останків Сальвадора Далі. Для цього буде потрібно розкрити його гробницю, що знаходиться в музеї міста Фігерас. Підстава - позов Пілар Абель Мартінес з Жирони, яка вже багато років запевняє, що є дочкою відомого художника.

Сальвадор Далі помер в 1989 році у віці 85 років. 61-річна Пілар Абель Мартінес стверджує, що ще її бабуся в 1962 році показувала їй дивного імпозантного чоловіка з незвичайними вусами, кажучи: «Дивись, це твій батько». Пізніше її мати незадовго до смерті зізналася їй, що в 1955 році у неї був роман з Дали, коли вона працювала в прибережному селищі Портлігат на Коста-Брава, де художник любив відпочивати. Після цього мати Мартінес повернулася в своє село і за кілька місяців до пологів вийшла заміж.

Для доказу батьківства повне вилучення останків не потрібно - потрібні лише зразки тканин тіла для аналізу ДНК. Але все одно в цій операції є якийсь відтінок сюрреалізму: Дали похований нема на кладовищі, а у власному музеї. Хоча Мартінес каже, що її в першу чергу хвилює питання встановлення батьківства, а не спадщини, в це вірити не варто, вважає глава адвокатської компанії «Трещев і партнери», повноважний представник Адвокатської палати Європейського союзу в Росії Олександр Трещев.

Проти процедури ексгумації подали два позови. Один - фондом Далі, який взагалі заперечував проти проведення тесту на батьківство. Другий - мерією міста Фігерас, власником музею. Вона стверджувала, що на проведення ексгумації необхідний дозвіл Національної служби Іспанії у спадок, а також підйомний кран, так як могила художника накрита кам'яною плитою вагою півтори тонни. Але всі ці позови виявилися безрезультатними.

Пілар Абель Мартінес - фінансово успішна жінка, хоча її заняття досить екстравагантне - ворожіння на картах. Навряд чи наслідком ексгумації та аналізу ДНК можуть стати претензії на перегляд прав власності на спадщину Далі. Це, скоріше, самореклама, каже голова правління «Центру графічних мистецтв» Анатолій Гостєв.

Фінансові масштаби спадщини Сальвадора Далі вражають. У 2010 році його картину «Привид вечора на пляжі» продали за рекордну для художника ціну - 5,7 млн ​​доларів. В цьому році за 1,8 млн фунтів пішов з молотка портрет його сестри, написаний в 1925 році. Всю своє довге життя Сальвадор Далі писав від десяти до 50 робіт на рік.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?