Офіційний сайт Орловського Музею образотворчих мистецтв - ВИСТАВКА «ЖИЛИ-БУЛИ ...» КАЗКА В російської народної іграшки І ДИТЯЧОЇ КНИЖКОВОМУ ІЛЛЮСТРАЦІЇ з фондів музею відновлює свою роботу з 1 червня по 9 липня

ВИСТАВКА   «ЖИЛИ-БУЛИ ВИСТАВКА

з фондів музею

Місце проведення: Орловський музей образотворчих мистецтв.

м Орел, вул. Жовтнева, 29.

Для відвідувачів виставка починає свою роботу 1 червня з 10:00

Виставка «Жили-були ...» відкриває ювілейний сезон виставок з фондів Орловського музею образотворчих мистецтв, присвячений 60-річчю від дня його заснування. В експозиції представлена ​​лише невелика частина колекцій графіки і декоративно-прикладного мистецтва: народна іграшка та книжкова ілюстрація. Ці два види мистецтва на виставці об'єднують казкові мотиви. Казка в нашому житті має колосальне значення. Вона стає засобом розвитку і виховання буквально з першого дня життя людини. Мова казки зрозумілий дитині, він дозволяє просто і доступно пояснити малюку різницю між добром і злом, а іграшка, створювана дорослими - це предмет, який служить його інтелектуальному і естетичному розвитку.

Основну частину експонатів, представлених на виставці, становлять глиняні та дерев'яні іграшки. Іграшки з різних регіонів Росії відрізняються один від одного за своїм зовнішнім виглядом, але всім їм здавна притаманні ясність, простота форм, казковість і цікавість. Відвідувачі виставки зможуть побачити зразки глиняних іграшок відомих промислів: димковская, філімонівська, абашевская, орловська (плешковская, чернишенская), Костромська (Петровська), курская (Суджа), а також каргопольская щепним і дерев'яна Сергієва Посада. Збережені в іграшках традиційні образи несуть у собі дорогоцінну здатність до наступності, передають дитині гармонійне відчуття радості і краси. Тому, як і раніше, народні майстри створюють іграшки серйозно і з «душею», піклуючись про майбутні покоління.

Світ дитинства невіддільний від російської народної казки і перших книг з яскравими картинками. Не одне покоління дітей виросло на книжках Народного художника РРФСР Ю.А. Васнецова (1900-1973). На виставці відвідувачі побачать оригінали його ілюстрацій до казок: «Гуси-лебеді» (1964), «Зайкина хатинка» (1966), «Ріпка» (1970). Творець чарівного світу казкових образів, близьких і зрозумілих дитині (адже його малюнки звірів і птахів так схожі на іграшки), художник ще за життя був визнаний класиком в області дитячої книги. В експозиції виставки представлено також творчість дочки художника: автолітографії на теми оповідей П.П. Бажова: «Срібне копитце», «Ключ землі», «Веселухін лужок». Свої ілюстрації, а також роботи батька Єлизавета Юріївна Васнецова передала в дар нашому музею.

Поема А. С. Пушкіна «Руслан і Людмила» завжди привертала художників своїми яскравими казковими образами. На виставці представлена ​​ілюстрація Г.Т. Стопи (1936-2015), заслуженого художника РФ -

«В саду чародія» (1975), що нагадує чорно-біле мереживо, навколо якого розміщені рядки поеми.

Безумовно, відвідувачам буде цікавий так званий «орловський» розділ книжкової ілюстрації. Відомий графік В. М. Ромашов подарував музею серію гравюр «Слов'янська міфологія» (2006), на яких зображені персонажі російських народних казок - Баба Яга, Домовик, Змій Горинич. Ілюстрації до російській народній казці «Дружина-доказчіца» заслуженого художника РРФСР С.С. Косенкова (1942 - 1993) в стилі «російський лубок» супроводжуються текстом жартівливого змісту.

Автори виставки приготували справжній подарунок тим, хто цікавиться історією нашого міста. Це барвисті ілюстрації 1938 року на теми східних казок. Їх музей отримав в дар від автора, художника А.А. Пупарева (1880-1962). Він народився в Орлі в сім'ї А.Г. Пупарева (1823-1895), члена Орловської ученої архівної комісії (з 1883), який багато зробив для вивчення і збереження пам'яток історії та культури краю.

Сучасна книжкова графіка представлена ​​роботами двох художників-дизайнерів: І.С. Преснецовой до чеської казці «Переможець велетнів» (1992) і Е.А. Лаврентьєвої до авторської казки «Сніг» (2005). Мати і дочка не просто однодумці, вони - представники родини майстрів російського авангарду А. Родченко і В. Степанової, покоління якої майже ціле століття займаються оформленням книг.

Виставка адресована відвідувачам різної вікової категорії і особливо рекомендується для сімейного перегляду.

Виставка працює з 1 червня по 9 липня
Години роботи з 10.00 до 17.00, у четвер - з 10.00 до 21.00
Вихідний - понеділок.
Адреса: м Орел, вул. Жовтнева, 29.
Тел .: 76-05-86, 76-27-41