На аукціоні Sotheby's пляшка «Кока-коли» роботи Енді Уорхола продана за 35 млн. Доларів

Чорно-біле зображення "Коли", символу американської споживчої культури, вважається однією з найбільш концептуальних робіт, що стоять біля витоків поп-арту.

Чорно-біле зображення Коли, символу американської споживчої культури, вважається однією з найбільш концептуальних робіт, що стоять біля витоків поп-арту

Ікона поп-арту - велику пляшку «Кока-коли» роботи Енді Уорхола - продана в Нью-Йорку на вечірніх торгах Sotheby's у вівторок за 35 млн 362,5 тис. Доларів, перевершивши очікування торгового дому. Естімейт лота становив 20-25 мільйонів .

Сам Уорхол захоплювався філософією коли - напою мільйонерів і жебраків часів повоєнного життя США. «У цій країні грандіозно те, що Америка породила нову традицію споживання - багаті купують абсолютно ті ж продукти, що і бідні. Президент п'є "Колу", Ліз (Тейлор) п'є "Колу" і тільки подумай - ти теж п'єш "Колу", - цитує аукціонний дім батька поп-арту.

Криза не знизила ціну на роботи Уорхола - автопортрет, виконаний незадовго до смерті культового художника, було продано у травні на торгах Sotheby's в Нью-Йорку за 32,6 млн доларів при очікуваннях торгового дому в 10-15 млн доларів. У травні 2007 року його шовкографія "Аварія зеленої машини» була куплена за 71,7 млн ​​доларів.

Разом з «Кока-колою» Уорхола на торги було виставлено роботу «Айс-Крім сода» Роя Ліхтенштейна, виконана у схожій манері в тому ж 1962 році. Лот пішов з молотка за 14 млн 82,5 тис. Доларів.

Торговий дім розраховував продати цю роботу за 12-18 млн доларів, встановивши ціновий рекорд на «індустріальне мистецтво» Ліхтенштейну.

Ліхтенштейн зробив свої перші роботи в стилі поп-арт в 1961 році, використовуючи картинки з коміксів чи мультфільмів і технологію, що прийшла з промислового друку. Художник вибирав вподобану йому картинку, вручну збільшував її, перемальовуючи растр, і виконував у великому форматі, використовуючи трафаретний друк і шовкографію. У самому зображенні при цьому посилювалися риси іронії та сарказму, вважають критики.

Удвічі дорожче за нижню планку очікувань аукціонного дому було продано полотно Френсіса Бекона "Фігура в русі» - за більш, ніж 14 млн доларів. За 22,5 млн доларів купили картину вихідця з Російської імперії Марка Ротко "Без назви».

Вечір торгів сучасного мистецтва Sotheby's, який відбувся в Нью-Йорку, зібрав 222 млн 454,5 тис. Доларів за 55 виставлених лотів.

Нагадаємо, що днями на аукціоні за $ 63,3 млн була продана шовкографія «Чоловіки в її житті» Енді Уорхола, ставши другою за вартістю картиною художника з проданих на аукціонах.

У грудні цього ж року на аукціоні Christie's буде виставлена на розпродаж акварель Сальвадора Далі «Playmate» ( «Приятель») зі спальні засновника «Плейбоя» Х'ю Хефнера. Вона входить в цикл з 11 робіт, намальованих в 1966 році різними художниками на прохання «Плейбоя», картини були опубліковані в січневому номері журналу 1967 року. Попередній естімейт акварелі Далі становить 100-150 тисяч доларів. Крім Далі на аукціоні будуть представлені близько 80 фотографій, більше десятка творів сучасного мистецтва і 24 карикатури.

«Я фанат Далі і щасливий поділитися роботою, яка довгий час висіла у мене в спальні», - розповів засновник журналу Х'ю Хефнер.

Одним з лотів аукціону стане малюнок американської кіноактриси та співачки Мерилін Монро, яка з'явилася на обкладинці пілотного номера журналу майже 60 років тому Одним з лотів аукціону стане малюнок американської кіноактриси та співачки Мерилін Монро, яка з'явилася на обкладинці пілотного номера журналу майже 60 років тому.

Топ-лотом аукціону стане робота американського творця поп-арту Тома Вессельмана «Рот № 8», що зображає відкритий жіночий рот. Вартість картини $ 2 - $ 3 млн.

На торги також будуть виставлені рідкісні фотографії з архіву Playboy. У числі лотів ранні знімки Бріджит Бардо, фотографії Памели Андерсон, Дженні Маккарті і Анни Ніколь Сміт.

Торги приурочені до початку нового 2011 року, який за китайським календарем носить назву року білого кролика - а саме ця тварина вважається талісманом Playboy, на логотипі якого зображений кролик в парадному костюмі.

Співробітники журналу відзначають, що виставлені роботи - це лише вершина айсберга з скарбів, накопичених «Плейбоєм» за 60-річну історію. У спеціальному сховищі в Чикаго знаходиться близько 5 тисяч робіт сучасних художників і понад 20 мільйонів фотографій.

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter