Вільний художник: 5 технік малювання, яким можна навчитися в Києві сьогодні

Редакція bit.ua вирішила згадати цікаві техніки малювання, які може випробувати (і отримати від них задоволення) навіть той, хто ловив незадовільно на уроках в школі, а також майстерні Києва, де їм навчають.

Ебру - одне з найзагадковіших напрямків у живописі, так як фарби тут наносяться й не на полотно або папір, а на воду. Ця східна техніка, найбільш розвинена і популярна в країнах колишньої Османської імперії, була на межі зникнення, але в останні десятиліття за її відродження взялися турки. Суть технології - в приготуванні особливих фарб і розчину для загустіння води (завдяки цьому малюнок тримається на поверхні, не втрачає форму і не осідає).

Візерунки наносяться по воді спеціальними кистями з кінського волоса і стебла троянди (вони вбирають фарбу і розбризкують її у вигляді крапель), шилом (для створення квітів і фігур) і гребенем (для розтягування фону). Після того, як малюнок зроблений на воді, його переносять на папір і сушать. Спробувати техніку Ебру можна на майстер-класі в арт-студії "АЗУР" . Вартість - від 150 грн.

Вартість - від 150 грн

Техніка малювання пастеллю підкуповує з першого погляду: роботи, виконані в цьому стилі, «дихають» легкістю і життям. Малювати пастеллю почали ще в XVI столітті (до речі, серед її прихильників був сам Леонардо да Вінчі). Сама пастель буває сухий, масляної або воскової, від чого залежить інтенсивність кольору і легкість розтушовування малюнка. Для малювання потрібна фактурна поверхня, яка не даватиме пігменту обсипатися.

Для малювання потрібна фактурна поверхня, яка не даватиме пігменту обсипатися

Часто використовують кольоровий папір, так як біла не дає можливості оцінити ступінь насиченість тонів. Один з найвідоміших прихильників малювання пастеллю - Едгар Дега. Він обробляв свої малюнки паром, що дозволяло додатково розтушовувати переходи, а ще - підмальовував їх маслом або аквареллю. Майстер-класи з малювання пастеллю дають в арт-студії "Ліхтарик" . Вартість заняття тут - 200 грн.

Вартість заняття тут - 200 грн

Якщо Ебру придумали турки, а пастель вперше почали використовувати італійці, то петриківський розпис - цілком український феномен. У 2013 році її навіть внесли до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Особливість цієї техніки в тому, що вона «народилася» нема на полотнах, а на звичайних білих стінах будинків, які наші предки хотіли прикрасити і пожвавити.

Петриківка - це достаток рослинних орнаментів химерних форм з елементами фантазійної фауни (зображення жар-птиць, наприклад). Примітно, що кисті для розпису майстер часто створює сам - із стебел трав, котячої шерсті. Сьогодні Петриківки можна часто зустріти не тільки в інтер'єрі, але і на одязі, автомобілях і навіть в татуюваннях. Майстер-класи за цією технікою пропонують багато студій, але ми рекомендуємо звернутися до витоків - в Національний музей українського народного декоративного мистецтва : Тут учні після проходження курсу навчаться розписувати дерево, скло, папір і метал. Вартість заняття - від 100 грн.

Вартість заняття - від 100 грн

Малювання вітражними фарбами істотно відрізняється від виготовлення справжнього вітражу. У другому випадку потрібно виготовляти металеву оплетку, в яку вставляються окремі шматочки скла. Радує одне - результат виходить надихаючим в обох випадках (якщо вам вистачає терпіння і посидючості, звичайно). Вітражні фарби відрізняються від звичайних тим, що після нанесення скло стає кольоровим, але залишається прозорим. Крім того, знадобиться спеціальний контур, який додає вітражу схожість з сьогоденням і запобігає розтіканню і змішання фарб.

Для першого досвіду фахівці радять попрактикуватися на плоскому шматку скла, тому відкладіть поки улюблену мамину вазу подалі. Згодом же вмілі вітражисти беруться за розпис посуду, дзеркал і навіть вікон. Попрактикуватися в вітражного розпису часто можна в салонах, які продають товари для творчості - в магазині "Скарбничка" , Наприклад. Майстер-клас з розпису тієї ж вази тут коштує 220 грн.

Майстер-клас з розпису тієї ж вази тут коштує 220 грн

Всі люди діляться на дві групи: одні вважають графіті мистецтвом, інші - вандалізмом. Його історія давня, як світ, адже куди б люди не йшли і в які б переробки не потрапляли, їм хотілося увічнити свою присутність на новій території або малюнком (від мамонтів до Мураль), або написом (від тегів банд до «Тут був Вася» ). Різному часу відповідали і різні інструменти створення графіті (до речі, малюнки, виконані аерозольними фарбами ще називають спрей-артом!). На початку 21 століття нова «наскальний» живопис проникла в нашу культуру, змішавшись з рекламою, серіалами і музикою.

Цікавий момент: майже всі види живопису відносять до арт-терапії та тільки малювання балончиком не заспокоює художника, а гарантує йому приплив адреналіну - раптом представник нової поліції все ж вважає малювання на стінах банку вандалізмом? З навчанням графіті справа йде складніше - оскільки це "хобі з елементом небезпеки", офіційних шкіл і курсів, де можна було б спробувати свої сили, поки немає. Можна або тренуватися на численних фестивалях, які проходять в столиці, або знайти ком'юніті художників, чиї роботи вам до смаку і напроситися до них на навчання - до хлопців з " Spray Way ", Наприклад. Авось, так і курси відкриють?

Наш YouTube-канал

Авось, так і курси відкриють?