Понад 200 мішків сміття зібрали співробітники адміністрації Владивостока з узбережжя

Викинуті пластикові пляшки, бляшані банки, пакети, недопалки і старий одяг - все це сьогодні вранці, 18 серпня, ще знаходилося на узбережжі бухт Патрокл, Щитова і на Токарівській кішці. Суботнього ранку фахівці адміністрації Владивостока, озброївшись рукавичками і мішками для сміття, навели тут санітарний порядок і зібрали в цілому понад 200 мішків сміття.

«З хорошим настроєм вийшли сьогодні на суботник, багато з дітьми. І це зовсім не важко - прогулятися по берегу моря і зробити наше місто чистішим, - розповіла начальник управління по роботі зі зверненнями громадян Анна нету. - Щодня в адміністрацію надходить величезна кількість звернень, і більшість з них стосуються санітарного порядку та благоустрою. Хочеться сподіватися, що жителі прийшовши на чистий берег не залишать тут сміття ».

В екологічній акції взяли участь всі підвідомчі установи. Фахівці Молодіжного ресурсного центру долучилися до прибирання прибережної смуги на бухті Щитовий.

«Ми завжди підтримуємо ініціативи і виходимо на суботники. Хочеться, щоб у місті було чисто, в тому числі і на пляжах. Адже сюди приїжджає багато жителів і гостей міста. Ми не хочемо відпочивати в грязі, серед куп сміття », - зазначила Галина Шішмарёва, начальник відділу по роботі з персоналом« МРЦ ».

150 мішків зібрали з пляжу на бухті Щитова співробітники адміністрації з активною громадянською позицією і відправили на подальшу утилізацію.

«Шановні громадяни, якщо поруч немає урни, зберіть все в мішок і довезіть до найближчого контейнера. Чи не захаращувати пляжі та інші території Владивостока », - підкреслив Кирило Батанов, начальник управління по реалізації проектів і підтримки громадських ініціатив.

Відзначимо, порядок на муніципальної території: вулицях і громадських просторах міста (скверах, парках, набережних і так далі), наводять співробітники муніципального підприємства «Зміст міських територій». Щодня в місті працюють 60 одиниць спецтехніки і понад 200 фахівців, які прибирають сміття, пил і бруд з доріг, очищають леера, тротуари і зупинки, решітки зливової каналізації, дорожні знаки і зупинки, ведуть заміну і обслуговування дорожніх знаків, прибирання скверів та парків , висаджують квіти, дерева і чагарники і доглядають за зеленими насадженнями. Фахівці роблять все, щоб зробити Владивосток ще чистіше, затишніше і красивіше.

Для проведення цього суботника вибрали прибережні території, які не перебувають у муніципальній власності і відповідно адміністрація Владивостока не має можливості прибирати їх за бюджетні кошти.

«Велика частина пляжів Владивостока знаходиться у власності Міноборони. Неодноразово надсилав листи в різні інстанції з вимогами очищати і містити ці ділянки чистоті. Не завжди, на жаль, зустрічаю оперативну реакцію. Також пишемо листи, з тим, щоб ці пляжі передали муніципалітету, щоб ми могли забезпечувати санітарне утримання цих зон відпочинку, обладнати парковки, рятувальні вишки поставити. Інакше ми не можемо цього робити - нецільове використання коштів бюджету. Проте, організуємо суботники, виїжджаємо, в тому числі співробітниками адміністрації на прибирання, залучаємо громадських діячів, жителів », - зазначив глава Владивостока Віталій Веркеенко в інтерв'ю vl.ru.

Відзначимо, що адміністрація Владивостока завжди підтримує ініціативних жителів, допомагає організовувати екологічні акції та суботники. Жителі активно включаються в роботи з благоустрою міста, створюють ТОСи (територіально громадське самоврядування), виходять на благоустрій не тільки своїх територій, але і загальноміських - косять траву, прибирають русла річок, висаджують квіти. А в наступному році у Владивостоці з ініціативи активістів пройде день деревонасадження.

До слова, у Владивостоці прийняті нові Правила благоустрою . Контролювати виконання всіх норм і правил, прописаних в кодексі, будуть фахівці профільних управлінь адміністрації міста. На порушників складатимуть протоколи і накладатимуть адміністративні штрафи. Які правила повинні дотримуватися фізичні та юридичні особи, щоб уникнути штрафу, можна подивитися тут .