В Ермітажі виставили скульптуру Персефона, яку Британський музей вперше погодився передати

Один з експонатів колекції скульптур Персефона передається Британським музеєм в іншу країну вперше в історії. Статую річкового бога Іліссос відправили в пітерський Ермітаж в честь його 250-річчя. Безголова скульптура буде знаходитися в його стінах до 18 січня.

Британський музей передав скульптуру на виставку, присвячену 250-річчю Ермітажу. Музей заснували в 1764 році, а першим вагомим внеском в його колекцію стали куплені Катериною II в 1779 році твори мистецтва, що належали раніше британському політику Роберту Уолполу.

Надати мармурову статую Британський музей погодився ще в жовтні , Однак остаточне рішення було прийнято радою піклувальників в середині листопада. Директор Ермітажу Михайло Піотровський вважає статую найважливішим експонатом експозиції цього року, а згоду Британського музею надати її - дуже хвилюючим жестом.

Раніше статуя Іліссос разом з іншими скульптурами колекції перебувала в Акрополі в давньогрецькому храмі Парфенон. Вона є частиною зборів давньогрецького мистецтва, званого «мраморами Ельджін». З Афін в XIX столітті його вивіз британець Ельджін, а в 1816 році після викупу зборів британським державою «мармури Ельджін» виставили в Британському музеї. Це лише третина всіх збережених прикрас храму Парфенон, інші залишаються на батьківщині.

Варто відзначити, що колекція досі є предметом спору між Грецією та Великобританією. В Афінах скульптури Персефона до сих пір не визнають власністю Британського музею і наполягають на їх повернення.

Що стосується Ермітажу, то, за словами Піотровського, розширюватися музей поки не буде, але поповнення колекції в найближчі роки очікується.