Навчання дітей в Англії: to be or not to be

Про переваги знаменитих британських шкіл-пансіонів, які виховали не одне покоління державних мужів, учених, письменників і бізнесменів світового класу, чув багато хто

І тим не менше рішення відправити дитину вчитися в іншу країну дається батькам непросто.

З одного боку, тут багатовікові традиції, авторитетні викладачі та вихователі, розвинена навчальна інфраструктура, шкільні «кодекси честі», обов'язкові для всіх правила, що ставлять поза законом списування або підказки на іспитах. Додайте сюди престиж і традиції лідерства, вільна англійська після закінчення школи і елітне коло спілкування - і ви зрозумієте, чому заможні батьки з різних країн світу часто займають чергу в британські школи відразу після народження своїх дітей.

З іншого боку, ось так просто взяти і кинути сина або дочку, як кошеня, в море самостійних виборів і рішень! А випливе? І чи маю я право так ризикувати? І чи не забудуть вони рідна мова? І чи зможуть потім жити і працювати в рідній країні?

Ніщо цінне не дається в житті даром. За запаморочливі перспективи, які відкриються випускнику елітної британської школи-пансіону, батькам доведеться заплатити чималу ціну. І мова тут йде не тільки і не стільки про матеріальні витрати, хоча і про них варто ретельно подумати заздалегідь. Батькам потрібно чимало мужності, щоб поставити інтереси дитини вище власних емоцій, щоб протягом багатьох років бути моральною опорою для дітей, що долають свої перші труднощі далеко від дому.

Вартість навчання в британській приватній школі приблизно становить від 21000 до 36000 фунтів на рік. У цю суму включено навчання, проживання, харчування, підручники, послуги пральні, заняття спортом і відвідування різноманітних гуртків. На час літніх канікул деякі школи-пансіони проводять у себе курси англійської для іноземних школярів. Це прекрасна можливість «приміряти» британську освіту на свою дитину: вартість річної двотижневої програми складе близько 2000 фунтів.

Середню освіту у Великобританії в приватному секторі отримують близько 7% всіх британських учнів, а це 615 тисяч дітей у віці від 3 до 18 років. З цього числа 15% - іноземці. Досягнення британських «приватних» школярів вражають: 92,2% з них стають студентами університетів (серед випускників державних шкіл ця частка становить лише 60%). Майже 50% студентів Оксфорда і Кембриджа мають за спиною роки навчання в приватній школі. Що ж дозволяє всім їм показувати настільки високі результати?

Що ж дозволяє всім їм показувати настільки високі результати

В принципі, і в державних, і в приватних школах діє єдина програма, єдині екзаменаційні вимоги - за цим стежить міністерство освіти. Але оскільки приватні школи менше пов'язані в фінансових питаннях, у них з'являється можливість запрошувати більше кваліфікованих викладачів, вводити різноманітні додаткові предмети: музику, історію мистецтв, сценічна майстерність, психологію, кераміку. У багатьох приватних школах в перелік обов'язкових предметів входять латинь, дизайн, сценічна мова, живопис, мистецтвознавство і маса інших цікавих занять. Школи-пансіони більше уваги приділяють всебічному розвитку дітей, залученню їх до театру, живопису, спорту - умови для цього у них відмінні.

Для тих, хто вірить, що життя може бути прекрасним пригодою, хто готовий відкрити дітям дивовижні перспективи, допомогти їм набути безцінного досвіду і сформувати сильний характер; для тих, хто готовий по-справжньому інвестувати в майбутнє, 22-23 жовтня 2016 року в київському готелі «Хаятт» пройде виставка-зустріч з директорами 24 елітних британських шкіл-пансіонів (+ 4 літні школи на базі приватних шкіл).

У відвідувачів буде можливість особисто поговорити з директорами шкіл, отримати консультацію експертів по британському освіти, відвідати один з тематичних семінарів і навіть написати вступні іспити в школу. Крім того, школи-учасниці надають знижки і стипендії ексклюзивно для відвідувачів. На виставці можна буде поспілкуватися з українськими школярами, які в даний момент вже вчаться в Англії, і їх батьками.

«Придумати причини, за якими чогось не слід робити, і піддатися сумнівам завжди найпростіше. Можна довго переконувати себе в тому, що дитина повинна жити з батьками, повинен розуміти країну, в якій він народився. При бажанні можна написати книгу під назвою «1000 причин не робити цього».

І в цій тисячі причин насправді криється наш страх, незнайомий дітям, які швидко адаптуються до дивовижної і насиченою новими знаннями і захопленнями життя, заводять друзів з усього світу. І саме цей страх ми повинні подолати, щоб не передати його далі, щоб діти були вільні по-справжньому, глобально. Вільні у виборі місця ведення бізнесу, місця проживання, прикладання своїх знань і умінь. Дайте дитині цей шанс розкритися на сто відсотків, знайти себе. Дайте йому шанс реалізувати себе у світовій культурі та економіці ».

Юрій Шилов, батько Дмитра (Millfield Preparatory School)

Організатор - освітнє агентство «Бізнес-Лінк» за підтримки посольства Великої Британії в Україні.

Відвідування виставки - безкоштовне. Для отримання запрошення необхідно пройти реєстрацію на сайті або зв'язатися з організатором по телефону +38 044 494 20 80.

А випливе?
І чи маю я право так ризикувати?
І чи не забудуть вони рідна мова?
І чи зможуть потім жити і працювати в рідній країні?
Що ж дозволяє всім їм показувати настільки високі результати?