Театр «Крила халопа» поставив спектакль про резонансну будівництві під Брестом

Театр «Крила халопа» презентував брестчанам нову постановку. В її основу лягли «Антігона» Софокла і матеріали, пов'язані з будівництвом акумуляторного заводу «АйПауер».

Прем'єра пройшла ввечері 12 червня в акторській студії театру «Крила халопа». На показ роботи, яку його творці назвали неготовим продуктом, а «спектаклем в процесі», прийшло стільки бажаючих, що приміщення студії ледь вмістило всіх бажаючих.

Марина Завражнов, Тетяна Кондратюк, Тетяна Маркова, Анастасія Пілковская, Максим Терещук і Олексій Хомич, які зіграли у виставі, прийшли в студію в кінці січня цього року. Весь цей час вони вчилися бути акторами: займалися тренінгом голосу, вчилися взаємодіяти і працювати в групі, імпровізувати, працювати з документальним текстом і різними способами втілювати його на сцені. Всі ці навички знайшли відображення в підсумковій роботі «Антігона. IPower ». Матеріалом для неї стала «Антігона» Софокла і статті з інтернету, пов'язані з будівництвом під Брестом акумуляторного заводу «АйПауер».

Ще до показу було заявлено, що творці спектаклю не даватимуть оцінок екологічної складової скандальної забудови, не робитимуть заяв. Як городяни вони порахували важливим висловитися про животрепетної теми за допомогою театральних засобів, а те, що відбувається в Бресті розглянули з точки зору хоробрості і страху.

«Тому що, на мій погляд, люди виявляли і виявляють до сьогоднішнього дня хоробрість. У нашій країні непросто протестувати, висловлювати свою думку. Проте цей завзятий протест триває. Це вражає. І з цієї позиції ми розглядали те, що відбувається в Бресті », - розповіла на обговоренні вистави режисер, педагог студії Оксана Гайко.

Також в постановку увійшли ще кілька історій хоробрості. Наприклад, про Поліну Головченко з Бреста, яка під час війни врятувала кілька євреїв.

«Ми вирішили, що це теж хоробрість, показано людину з Бреста, що ми повинні і про це сказати. Н ам хотілося б, щоб аудиторія включилася і кожен запитав себе, в чому я хоробрий, я хоробра », - зазначила режисер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.