З Росії з красою: історія Макса Фактора

The article has been automatically translated into English by Google Translate from Russian and has not been edited. The article has been automatically translated into English by Google Translate from Russian and has not been edited

Фото: Max Factor

Макс Фактор (справжнє ім'я - Максиміліан Факторович) - знаменитий американський гример єврейського походження, косметолог, стиліст і бізнесмен, який заснував косметичний бренд Max Factor.

Історію його успіху розповів проект Музей Російсько-Американського Спадщини .

Він народився в місті Здуньська-Воля (зараз - Польща), який в той час був у складі Російської імперії.

Максиміліан ріс у великій родині (8 братів і сестер), тому йому доводилося працювати з 7 років. Він продавав солодощі в театрі, підробляв помічником фармацевта в аптеці, а також був посильним в косметичному салоні.

У 14 років Максиміліан переїхав до Москви і влаштувався в Большой театр в якості помічника гримера, де придбав перші навички в сфері візажу.

Після обов'язкової військової служби в армії Російської імперії, в 1895 році, він відкрив свій власний магазин, де продавав рум'яна, креми, парфуми і перуки - власного виготовлення. Він також підказував клієнтам, як їм за допомогою косметики підкреслити свої достоїнства і приховати недоліки. Це вигідно відрізняло Факторович від конкурентів і зіграло ключову роль на його шляху до слави.

Фото: Emaze

Через деякий час він переїхав до Санкт-Петербург, де став працювати в Оперному театрі, займаючись костюмами і гримом. Загримовані Максом Фактором актори, грали перед Миколою II, і незабаром ім'я талановитого гримера стало широко відоме серед знаті. Кілька років він працював спеціалістом з косметики при дворі російського царя і в імператорських театрах.

У 1904 році, через зростання антисемітських настроїв в Росії, Макс Фактор разом з дружиною і 2 дітьми змушений був виїхати з країни.

У 1908 році він відкрив власний косметичний магазин неподалік від «Фабрики Мрій» на Голлівудському Бульваре.Место було дуже вдалим, і незабаром він набув популярності серед актрис Голлівуду, причому не тільки як косметолог, але і як стиліст.

Саме він зробив з Джин Харлоу першу в світі «платинову блондинку». І коли вона стала суперзіркою, тисячі жінок по всьому світу почали копіювати її зовнішність, а Фактор розробив окрему лінію макіяжу для такого типу зовнішності.

Його послугами користувалися не тільки актриси, але і актори, наприклад, Чарлі Чаплін і Бастер Кітон.

У 1920 році саме Фактор ввів в ужиток термін «макіяж» (make-up), до тих пір вважався вульгарним виразом.

Він також посилено експериментував і створив заміну театральному гриму, наносити занадто толстимдля зйомок в кіно шаром. Тому голлівудські режисери почали звертатися до нього за допомогою.

Тому голлівудські режисери почали звертатися до нього за допомогою

У 1925 році його компанія отримала замовлення на 600 галонів (2271 літр) гриму оливкового кольору для зйомок фільму «Бен-Гур», щоб створити смаглявий колір шкіри актеров.В наступному році він розробив перший водостійкий грим для чергового історичного мега-фільму Mare Nostrum.

Фактор створив грим для звукових фільмів, в зйомках яких використовувалося відмінне від німих фільмів освітлення. А з приходом в кіно кольору він розробив макіяж, приякому актори в повнокольорових фільмах виглядали природно.

Фактору належить винахід «калібратора краси» - апарату, що вимірює параметри особи і дозволяє візажиста ліквідувати вади образу.

Калібратор краси.
Фото: Afflictor.com

У 20-30-х роках ХХ століття Макс Фактор і його сини почали виробництво власної косметики, розширили мережу магазинів по всій Америці, а потім і в Європі. Незабаром бренд придбав світове ім'я і популярність.

У 1938 році під час бізнес-туру по Європі Макс став жертвою шантажистів. Після прибуття в Париж він отримав лист з погрозами - здирники вимагали гроші в обмін на життя бізнесмена. Спроба затримати злочинців не увінчалася успіхом - шантажисти не з'явилися на умовлене місце передачі грошей.

Візажист був настільки вражений тим, що трапилося, що після повернення в США зліг і в тому ж році помер. Йому було 65 років.

Після смерті Макса Фактора його справу продовжив син Френк, який змінив ім'я на Макс Фактор-молодший.

Геній гриму і макіяжу, власноруч створив цілу індустрію косметики, багато в чому вплинув на розвиток Голлівуду, тому в його честь на Голлівудській алеї слави закладена зірка.

Фото: TripAdvisor