У Києві пам'ятник Булгакову взули в жовті черевики, щоб врятувати його ніс

07 листопада 2018, среда, 18:29 449

2018-11-07T18: 29: 00 + 02: 00 Життя 2019-06-15T04: 30: 09 + 03: 00

Українські Новини

Українські Новини У Києві пам'ятник Булгакову взули в жовті черевики, щоб врятувати його ніс Українські Новини У Києві пам'ятник Булгакову взули в жовті черевики, щоб врятувати його ніс

Булгакова взули в жовті черевики. Фото: platfor.ma/Ольга Кокошко

Акція мала на меті привернути увагу до роботи скульпторів і нагадати про етичному поводження з пам'ятками, повідомляє Platfor.ma .

29 жовтня на пам'ятнику у літературно-меморіального музею Михайла Булгакова в Києві з'явилися яскраві кольорові плями - жовті черевики. Таким чином музей вирішив боротися з людьми, які труть ніс письменнику.

Багато туристів вважають, що їх бажання здійсняться, якщо потерти Михайлу Опанасовичу особа. Звідки з'явилася така легенда, невідомо, але вона точно шкодить зовнішньому вигляду монумента, адже всупереч задумом скульптора і автора пам'ятника Миколи Рапая бронза починає блищати і виглядає неестетично.

Відомо, що письменник любив одягатися елегантно. Коли досліджували його спогади, то з'ясувалося, що він особливо пишався жовтими англійськими лакованими черевиками, які купив на ринку. На них і зробили акцент.

"Ця ідея для нашого музею була цікавою тим, що передбачала інакше поглянути на знайомі культурні об'єкти - немає від обожнювання до байдужості, а саме через сьогодення, коли пам'ятники можуть стати частиною нашої дійсності, нашої історії, - розповідає директор музею Людмила Губіанурі. - Також це була можливість переакцентівать увагу шанувальників письменника, які чомусь вирішили заради здійснення мрії терти пам'ятника Булгакова ніс. Ми ніякі не фетишисти, тому пам'ятник - це просто пам'ятник, але письменник Булгаков очен не любив фамільярності ".

Хоч жовті черевики стали лише тимчасовим аксесуаром, музей сподівається, що ця акція приверне увагу тих, хто так любить прямий контакт з пам'ятниками, саме до взуття, і змусить їх залишити бронзовий ніс в спокої. Але якщо потреба потерти монумент все ще залишається, краще натерти Булгакову черевики - і письменникові буде приємно, і бажання здійсняться.

Нагадаємо, український письменник Юрій Винничук вважає, що в своїй творчості Михайло Булгаков запозичив образи і сюжетні лінії у інших письменників.