Театр живий! Прем'єра Драми викликала шквал відгуків

Фото: Ілля МОСКОВЕЦЬ

І відгуки ці, як зазначив режисер-постановник вистави «Любов у великому місті» за п'єсами Вуді Аллена, головний режисер Магнітогорського драматичного театру імені Пушкіна Максим Кальсін, полярно протилежні.

Якщо одні в захваті і від гри акторів, і від роботи режисера і постановочної групи, і від самих п'єс живої легенди американського мистецтва, то іншій частині глядачів драматичний матеріал здався «мерзенним», «примітивом», «банальщину» (цитати), а дещо -хто з азартом «пройшовся» в соціальних мережах і по роботі творчого складу драмтеатру.

У зв'язку з бурею, що вибухнула в перші дні прем'єрних показів «Любові», в театрі прийняли рішення організувати зустріч з глядачами, щоб у відкритому діалозі сторони суперечки могли вислухати один одного і постаратися зрозуміти.

- Він прекрасний, - висловився на користь Аллена-драматурга Максим Кальсін, який увійде в історію як перший постановник його п'єс в Росії, і ця сміливість вже заслуговує на повагу. - Він нескінченно талановитий і дотепний чоловік. У Магнітогорську він з'явився Мольєром. Очевидно, в його п'єсі хтось із глядачів побачив своє минуле ... Вуді Аллен потрапляє в якісь «точки», на які не можна не відреагувати.

Ще один аргумент на користь американських комедій - то, що у вітчизняній драматургії, без жодного перебільшення, однією з кращих в світі, саме зараз і саме серед комедій вибрати щось для постановки на російській сцені проблематично. І не тому, що матеріал слабкий. Іноді, навпаки, це зла політична сатира, яка, швидше за все, побачить сцену не в найближчі роки ... На цьому тлі гумор Аллена здається м'яким і безневинним.

Серед відгуків на сторінці театру «ВКонтакте» дійсно зустрічаються діаметрально протилежні думки: кому-то з'єднання двох п'єс в одній виставі здалося логічним і гармонійним, а кому-то, навпаки, невиправданим. Деякі оцінили тонкість першого дії, де письменник зустрічається зі своїм «творчим его», і цю зустріч майстерно розіграли Михайло Нікітін і Сергій Меледін. Інші ж не подужали першої частини і відбулися короткою фразою: «Занадто багато букв». Треті назвали історію «камерної» і не розрахованої на велику сцену.

Не всім до душі припала тема подружніх зрад другої дії, а хтось, навпаки, був захоплений його грою, динамікою, іскрометністю, сценічними емоціями. Акторові Сергію Меледіну, виконавцю однієї з ролей, спектакль при всій його легкості і грайливості представляється досить серйозною розмовою про шлюбних відносинах, про великого уміння прощати.

Зустріч з глядачами вийшла щирою і відвертою, розмова йшла і про прем'єра, і про театр як мистецтво і, звичайно, про глядачів та їх інтереси, які для майстрів сцени, безумовно, важливі. Максим Кальсін навіть опитав присутніх на предмет їх театральних смаків і уподобань. І це теж сміливий крок - крок назустріч глядачеві.

Практика вкотре довела: один і той же спектакль може стати «другом і порадником», джерелом радості і відпочинку душі, а може - «критиком», подразником. Магнітогорський театр живе цікавим, різноманітним життям, хвилює розуми, змушує міркувати. І все це в наше століття, коли право на байдужість, безчестя і самотність стало тотальним, безцінне.

- Люди розділилися, значить, ще не все втрачено, вони мислять! - вигукнув на зустрічі заслужений артист Росії Михайло Нікітін, виконавець центральної ролі вистави.

І якщо подивитися на цю ситуацію очима оптиміста, вона не може не радувати. Вона показала нам головне: театр живий! Він викликає бурю емоцій, до нього небайдужі, а значить, він виконує відведену йому роль. Він рухається вперед, йде шляхом проб, які помилками назвати не можна, бо художник право має. Як і глядач, якому подобаються ці проби, сміливі і ненудні експерименти. А що стосується «Кохання у великому місті», час обов'язково все розставить по своїх місцях.

Олена Куклін / Служба новин «МР» ©
Фото: Ілля МОСКОВЕЦЬ